Acum este Sâm Apr 27, 2024 6:48 pm

Articole Nikonisti.ro

Workshop foto cu tema Fotografia de calatorie

Va tinem la curent cu tot ceea ce este nou

Re: Workshop foto cu tema Fotografia de calatorie

Mesajde lefteralexandru » Sâm Noi 05, 2011 11:10 pm

Cam trist workshop=ul de azi, am urmarit putin online, exprimarea cam anevoioasa (poate avea emotii) s-au mai debitat si ceva prostii de genu' " a pus diagolana aia in colt" de parca ar putea fi si in alt loc. In final din moment ce sunt participanti multumiti inseamna ca a fost constructiv.
Avatar utilizator
lefteralexandru
 
Mesaje: 327
Membru din: Lun Feb 07, 2011 10:39 am
Localitate: Galati

Re: Workshop foto cu tema Fotografia de calatorie

Mesajde indigo » Dum Noi 06, 2011 12:01 pm

lefteralexandru scrie:.....s-au mai debitat si ceva prostii de genu' " a pus diagolana aia in colt" de parca ar putea fi si in alt loc.


doar a subliniat ca nu este recomandat ca liniile de perspectiva (gen diagonale) sa nu "iasa" din fotografie prin colturile acesteia - si a aratat 2 exemple - una in care linia tarmului (erau fotografii cu marea) iesea chiar prin coltul din stanga jos al fotografiei si una care avea linia tarmlui putin mai sus de coltul din stanga jos - era clar un efect vizual mai bun la cea de a doua fotografie in care diagonala data de tarm iesea din fotografie un pic prin lateral si nu colt
indigo
 
Mesaje: 51
Membru din: Mar Sep 06, 2011 1:33 pm

Re: Workshop foto cu tema Fotografia de calatorie

Mesajde croccifixio » Joi Noi 10, 2011 1:09 pm

stie cineva unde v-a fi postata inregistrarea cu workshopul ? spuneau ca o apara incepand cu ziua de azi.ms
www.jugravuflorin.ro - pay me a visit
Avatar utilizator
croccifixio
 
Mesaje: 319
Membru din: Lun Oct 10, 2011 10:32 am

Re: Workshop foto cu tema Fotografia de calatorie

Mesajde admin » Joi Noi 10, 2011 3:09 pm

At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Anterior

Înapoi la Stiri/Anunturi Nikon in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori