Acum este Mar Apr 16, 2024 1:35 pm

Articole Nikonisti.ro

Avion cu motor, IA-MA SI PE MINE IN ZBOR...

Va tinem la curent cu tot ceea ce este nou

Avion cu motor, IA-MA SI PE MINE IN ZBOR...

Mesajde Dinu Lazar » Vin Iul 17, 2009 11:44 am

Expozitie foto organizata de Asociatia “Bucurestiul meu drag” impreuna cu Muzeul Aviatiei, gazduita de Metrorex si sponsorizata de Nikon.

Draga prietene al Bucurestiului,

Vino sa-ti aratam muzeele orasului pe care il iubim. Asociatia “Bucurestiul meu drag” te delecteaza cu imagini din muzeele bucurestene, acum, fotografii din Muzeul Aviatiei.



Vino in perioada 17-31 iulie 2009 in statia de metrou Dristor 1 si bucura-te de imaginile din istoria aviatiei romanesti, avem cu ce ne mandri, Traian Vuia, Aurel Vlaicu, Henri Coanda, Smaranda Braescu, Radu Manicatide .... romani care au fost, la vremea lor, in fruntea aviatiei mondiale.



Organizatori: Asociatia “Bucurestiul meu drag” impreuna cu Muzeul Aviatiei.

Curatorul expozitiei: Andrei Birsan

Cu sprijinul: Metrorex si Nikon



Vernisajul expozitiei va avea loc vineri, 17 iulie 2009, orele 18.00, in statia de metrou Dristor 1.



Cu prietenie,

Asociatia “Bucurestiul meu drag” si Muzeul Aviatiei



Andrei Birsan

presedinte Asociatia Bucurestiul meu drag.

0743.076.255

www.orasul.ro





Despre Asociatia "Bucurestiul meu drag":

Asociatia "Bucurestiul meu drag" a fost infiintata in anul 2007 propunandu-si ca, prin intermediul fotografiei, sa cultive cunoasterea Bucurestiului si sa contribuie la descoperirea farmecului locurilor, a oameniilor si a traditiilor care l-au construit, care i-au definit spiritul si care interfereaza zilnic cu prezentul nostru.

Pe parcursul anului 2008, asociatia a organizat 28 de excursii foto pentru pasionaþii de fotografie, publicand pe pagina web www.orasul.ro nu mai putin de 12.000 de fotografii realizate in aceste deplasari. De asemenea, "Bucurestiul meu drag" a initiat 8 expozitii foto desfasurate in Romania si in strainatate, precum si diverse actiuni caritabile. In 2009 au fost organizate 12 excursii foto si trei expozitii foto. Detalii pe pagina web a asociatiei: www.orasul.ro.



Despre Muzeul Aviatiei

La 2 martie 1990 a fost înfiinţat Muzeul Aviaţiei. Primul care a lansat ideea unui muzeu al aviatiei romane a fost marele istoric si om politic Nicolae Iorga. Muzeul e gaseste pe spatiul fostului aerodrom Pipera. Adresa: Bucuresti, str. Fabrica de Glucoza nr. 2-4, sector 2.. Program: marti - vineri, intre orele 09.00 - 16.00, sambata si duminica intre orele 10.00 - 17.00, Telefon/Fax: 021 - 232.04..04



Despre Metrorex

La data de 19 noiembrie 1979 primul tronson al magistralei I, in lungime de 8,1 Km cu sase statii, pe distanta Semanatoarea / Timpuri Noi era dat in exploatare.

De atunci metroul bucurestean este “zi de zi in miscare” facandu-ne viata mai buna.



Despre Nikon

Nikon este unul dintre cei mai importanti producatori de echipament foto din lume, cu o traditie de peste 90 de ani. Compania japoneza s-a impus pe piata de-a lungul timpului prin calitatea deosebita a produselor, acestea reprezentand astazi alegerea predilecta a fotografilor profesionisti din intreaga lume.
you pay what you get
Avatar utilizator
Dinu Lazar
 
Mesaje: 368
Membru din: Lun Feb 02, 2009 2:07 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Avion cu motor, IA-MA SI PE MINE IN ZBOR...

Mesajde Morphy » Vin Iul 17, 2009 1:28 pm

Am participat si eu la excursia foto de la Muzeul Aviatiei. A meritat! :D
Avatar utilizator
Morphy
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 16, 2009 11:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Avion cu motor, IA-MA SI PE MINE IN ZBOR...

Mesajde admin » Vin Iul 17, 2009 3:16 pm

Luni va fi pe site un articol despre ce s-a intamplat la expozitie + fotografii.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Avion cu motor, IA-MA SI PE MINE IN ZBOR...

Mesajde Dinu Lazar » Sâm Iul 18, 2009 12:24 pm

Citeva imagini de la vernisaj.

http://www.fotografu.ro/avi
you pay what you get
Avatar utilizator
Dinu Lazar
 
Mesaje: 368
Membru din: Lun Feb 02, 2009 2:07 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Stiri/Anunturi Nikon in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron