Acum este Vin Mar 29, 2024 8:31 am

Articole Nikonisti.ro

Nikon 1 V2 - noul varf de gama Nikon 1

Va tinem la curent cu tot ceea ce este nou

Nikon 1 V2 - noul varf de gama Nikon 1

Mesajde Tudor_dx » Mie Oct 24, 2012 10:37 am

SKIN, unic importator Nikon in Romania, anunta cinci noi produse din universul Nikon 1: unui nou varf de gama, Nikon 1 V2, care ofera cea mai mare viteza de procesare din lume si o multitudine de moduri inteligente de fotografiere, dar si dezvoltarea a 3 noi obiective 1 NIKKOR si a unui nou blit compatibil Nikon 1.

Nikon 1 V2 este primul aparat al unei noi generatii din gama sa, care mareste si mai mult viteza uluitoare de procesare care a consacrat aparatele Nikon 1. Aceasta este posibila datorita noului procesor de imagine EXPEED 3A ce poate prelucra imagini la o valoare incredibila de 850 de megapixeli pe secunda. Astfel, Nikon 1 V2 poate fotografia cu pana la 15 cadre pe secunda cu focalizare automata si pana la 60 de cadre pe secunda cu focalizare in punct fix.

Calitatea imaginii este garantata de senzorul CMOS in format CX de 14,2MP, ce ofera o sensibilitate la lumina cuprinsa intre ISO 160 si ISO 6400. Comenzile directe pentru modurile de fotografiere, inclusiv modul manual, precum si butoanele dedicate controlului balansului de alb si sensibilitatii ISO, recomanda Nikon 1 V2 ca aparat de back-up celor care sunt obisnuiti cu aparatele foto DSLR.

Mai multe detalii pe nikonisti.ro.
Fişiere ataşate
V2_003.jpg
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Înapoi la Stiri/Anunturi Nikon in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron