Acum este Vin Mar 29, 2024 11:01 am

Articole Nikonisti.ro

Noul site nikon.ro

Va tinem la curent cu tot ceea ce este nou

Re: Noul site nikon.ro

Mesajde ikraft » Mie Iun 05, 2013 10:16 pm

sincer, mi se pare redundanta existenta a 2 situri Nikon in aceeasi tara: nikon si nikonisti. Daca unul ar fi fost sustinut de amatori si entuziasti ai brandului, fara implicarea financiara a corporatiei, as intelege. Unul ar fi fost oficial si unul "fan zone". Dar asa? 2 situri ale aceeasi corporatii? se practica asa ceva la alte multinationale??
imi pare rau sa zic, dar nu vad nici un sens in treaba asta. Ar trebui sa existe numai nikon.ro si sa fie administrat de cei din Romania. Poate exagerez, dar mi se pare ridicola situatia. Sper sa nu ne facem de ras fata de alte tari europeene.
Avatar utilizator
ikraft
 
Mesaje: 904
Membru din: Vin Iun 22, 2012 5:43 pm

Re: Noul site nikon.ro

Mesajde Tudor_dx » Joi Iun 06, 2013 8:48 am

E o diferenta mare intre site-ul comunitatii si site-ul oficial. ;) Nu au treaba una cu alta. Nu este aceeasi corporatie, asta este esenta. Nikon Europe este o entitate, iar Skin Media alta entitate.
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Re: Noul site nikon.ro

Mesajde ikraft » Joi Iun 06, 2013 1:25 pm

Ok, ai dreptate, dar trebuie sa fie o suprapunere de informatii cit mai mica, altfel va apare redundant. Si cred ca e f putin overlap, daca ma uit mai atent. M-am grabit cu caracterizarea in postul anterior. Inregistrarea produselor trebuie sa fie numai pe unul din cele doua situri.
Avatar utilizator
ikraft
 
Mesaje: 904
Membru din: Vin Iun 22, 2012 5:43 pm

Re: Noul site nikon.ro

Mesajde Tudor_dx » Joi Iun 06, 2013 1:31 pm

Produsele nu trebuie inregistrate pe nikon.ro, decat daca nu ai ce face. :)
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Re: Noul site nikon.ro

Mesajde Radu_Grozescu » Joi Iun 06, 2013 2:36 pm

Tudor_dx scrie:Produsele nu trebuie inregistrate pe nikon.ro, decat daca nu ai ce face. :)



Le-am găsit deja acolo, probabil preluate fie de la Nikonisti.ro, fie de la Nikon UK unde le inregistrasem initial.

Pe cand NPS-ul in Nikon.ro, că doar e o initiativă Nikon, nu a comunitatii Nikonisti.ro ?
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Noul site nikon.ro

Mesajde Tudor_dx » Joi Iun 06, 2013 2:48 pm

Radu_Grozescu scrie:
Tudor_dx scrie:Produsele nu trebuie inregistrate pe nikon.ro, decat daca nu ai ce face. :)



Le-am găsit deja acolo, probabil preluate fie de la Nikonisti.ro, fie de la Nikon UK unde le inregistrasem initial.

Pe cand NPS-ul in Nikon.ro, că doar e o initiativă Nikon, nu a comunitatii Nikonisti.ro ?


Serviciul NPS este asigurat in Romania de catre Skin, nu de catre Nikon Europe. ;) Din acest motiv exista acel redirect catre nikonisti. Altfel nu ar exista nimic legat de NPS pe Nikon Romania. :)
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Re: Noul site nikon.ro

Mesajde Radu_Grozescu » Joi Iun 06, 2013 2:50 pm

Tudor_dx scrie:Serviciul NPS este asigurat in Romania de catre Skin, nu de catre Nikon Europe. ;)


Multumesc. Acum înteleg diferentele de regulament (specificul national) :-)
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Noul site nikon.ro

Mesajde Tudor_dx » Joi Iun 06, 2013 2:55 pm

Radu_Grozescu scrie:
Tudor_dx scrie:Serviciul NPS este asigurat in Romania de catre Skin, nu de catre Nikon Europe. ;)


Multumesc. Acum înteleg diferentele de regulament (specificul national) :-)


De altfel, regulile si beneficiile NPS variaza de la tara la tara.
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Re: Noul site nikon.ro

Mesajde Radu_Grozescu » Joi Iun 06, 2013 2:57 pm

Tudor_dx scrie:De altfel, regulile si beneficiile NPS variaza de la tara la tara.


Multumesc pentru clarificări. Într-adevăr, unii se califică în UK (exceptie domiciliul) dar nu si în Ro :-)
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Noul site nikon.ro

Mesajde Tudor_dx » Joi Iun 06, 2013 3:21 pm

Radu_Grozescu scrie:
Tudor_dx scrie:De altfel, regulile si beneficiile NPS variaza de la tara la tara.


Multumesc pentru clarificări. Într-adevăr, unii se califică în UK (exceptie domiciliul) dar nu si în Ro :-)


Nu uitati ca si beneficiile variaza. UK versus Romania. Oricum, aceste discutii isi au locul pe topicul NPS.
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Stiri/Anunturi Nikon in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori