Acum este Mar Mar 19, 2024 5:20 am

Articole Nikonisti.ro

Chilipirurile Nikon

Va tinem la curent cu tot ceea ce este nou

Re: Chilipirurile Nikon

Mesajde MMC » Vin Noi 15, 2013 3:28 pm

Eu am facut comanda la ei pe site de luni. Dc azi nu-mi livreaza pachetul o sa aiba o mare surpriza pt ca voi returna comanda . Oricum sa astepti atatea zile si sa nu-ti dea nici o informatie arata ceva despre profesionalismul lor. De parca eu ma chinui sa le dau bani si ei ma refuza.
D500/Nikkor 200-500 f5.6/Nikkor 300 F4 PF/
https://www.facebook.com/mihai.cazacincu.54
MMC
 
Mesaje: 347
Membru din: Mie Mai 11, 2011 11:38 am

Re: Chilipirurile Nikon

Mesajde ionbadea » Vin Noi 15, 2013 4:48 pm

Radu_Grozescu scrie:Pentru fotografie, D7100 fără discutie.

Dacă vorbim de filmare, D5300 are niste merite interesante.

Ce calitati pentru filmat ar avea D5300? Eu am D5100 si as vrea sa vad daca merita upgrade-ul.
ionbadea
 
Mesaje: 261
Membru din: Dum Iun 19, 2011 9:52 pm

Re: Chilipirurile Nikon

Mesajde Tudor_dx » Vin Noi 15, 2013 5:16 pm

MMC scrie:Eu am facut comanda la ei pe site de luni. Dc azi nu-mi livreaza pachetul o sa aiba o mare surpriza pt ca voi returna comanda . Oricum sa astepti atatea zile si sa nu-ti dea nici o informatie arata ceva despre profesionalismul lor. De parca eu ma chinui sa le dau bani si ei ma refuza.


La ce site te referi?
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Re: Chilipirurile Nikon

Mesajde MMC » Vin Noi 15, 2013 5:45 pm

Magazinul yellowstore online. Pachetul nu a venit asa ca o sa si-l ia inapoi. Asta dc totusi il trimit.
D500/Nikkor 200-500 f5.6/Nikkor 300 F4 PF/
https://www.facebook.com/mihai.cazacincu.54
MMC
 
Mesaje: 347
Membru din: Mie Mai 11, 2011 11:38 am

Re: Chilipirurile Nikon

Mesajde ionbadea » Vin Noi 15, 2013 9:17 pm

Si eu am comandat la YellowStore si am zis ca ma duc personal sa ridic de la baneasa. M-am dus a treia zi, nu stiau nimic de comanda mea. am cerut sa-mi dea la pret intreg(erau 3 capace de 7-8 lei la promotie). Astazi(au trecut 5-6 zile) mi-a venit mail ca e gata comanda. Bineinteles ca nu mai am nevoie.

Poate e si vina mea ca m-am dus inainte sa imi reconfirme comanda.
ionbadea
 
Mesaje: 261
Membru din: Dum Iun 19, 2011 9:52 pm

Re: Chilipirurile Nikon

Mesajde rott-man » Sâm Noi 16, 2013 9:38 am

Tudor_dx scrie:
Cel mai bine ii contactezi pe cei de la Yellow Store sa le spui care este problema.


I-am contactat si nu au putut sa ma ajute. Din fericire, in dimineata asta, am reusit sa lansez comanda.
Avatar utilizator
rott-man
 
Mesaje: 322
Membru din: Mar Oct 19, 2010 12:08 pm

Re: Chilipirurile Nikon

Mesajde Tudor_dx » Lun Noi 18, 2013 9:59 am

rott-man scrie:
Tudor_dx scrie:
Cel mai bine ii contactezi pe cei de la Yellow Store sa le spui care este problema.


I-am contactat si nu au putut sa ma ajute. Din fericire, in dimineata asta, am reusit sa lansez comanda.


Bine ca s-a rezolvat. :)
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Re: Chilipirurile Nikon

Mesajde Manuella » Mar Noi 19, 2013 1:57 am

as avea putin nevoie de ajutorul vostru. Mi-am achizitionat un D3000, iar pozele in principiu le fac pentru blogul personal, street style. Insa am auzit ca se poate imbunatatii calitatea pozelor schimband obiectivul, care al meu este standard, cel primit la achizitionarea aparatului.

Catre ce mi-ati recomanda sa ma indrept?
Multumesc
Manuella
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Noi 19, 2013 1:50 am

Re: Chilipirurile Nikon

Mesajde Radu_Grozescu » Mar Noi 19, 2013 9:44 am

Manuella scrie:as avea putin nevoie de ajutorul vostru. Mi-am achizitionat un D3000, iar pozele in principiu le fac pentru blogul personal, street style. Insa am auzit ca se poate imbunatatii calitatea pozelor schimband obiectivul, care al meu este standard, cel primit la achizitionarea aparatului.

Catre ce mi-ati recomanda sa ma indrept?
Multumesc


Dati-ne un link la site, ca să putem vedea genul de fotografie pe care îl faceti.

Dacă vreti pe ghicite, 50/1.8G ar putea îmbunătăti semnificativ aspectul imaginilor prin manipularea profunzimii mult dincolo de cea posibilă cu un 18-55.

Bineînteles, mai sunt vreo 80 de alternative originale Nikon si alte câteva zeci de la fabricantii independenti, asa că ar fi bine să vedem imaginile.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Chilipirurile Nikon

Mesajde Manuella » Mie Noi 20, 2013 1:15 am

Multumesc frumos! Pentru un raspuns mai bun o sa las si link-ul!
http://manuellal.blogspot.com

Nu ma pot exprima in termeni foarte tehnici dar eu in principiu imi doresc sa fie focusul pe mine sau p detalii, in spate blur si calitate putin mai buna cand vine vba si d culori, care stiu ca se pot modifica mult din aparat dar am auzit ca si obiectivul ajuta!

Multumesc
Manuella
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Noi 19, 2013 1:50 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Stiri/Anunturi Nikon in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori