Acum este Mar Apr 16, 2024 5:53 pm

Articole Nikonisti.ro

Punct de vedere oficial SKIN

Va tinem la curent cu tot ceea ce este nou

Punct de vedere oficial SKIN

Mesajde admin » Lun Sep 21, 2009 10:17 am

Dorim sa clarificam cateva aspecte importante referitoare la unele afirmatii tendentioase aparute pe forum din ultimile saptamani.

S-a insinuat ca SKIN ar plati anumiti fotografi cunoscuti pentru a spune lucruri favorabile brandului si/sau serviciilor Nikon pe forum. Infirmam categoric aceste afirmatii mincinoase care insulta atat SKIN, cat si pe fotografii la care s-a facut referire.

SKIN nu a oferit si nu ofera nimanui recompense pentru ceea ce spune pe forum sau in orice alte circumstante si nu se afla in relatii comerciale cu vreunul din fotografii la care s-a facut referire. In plus, SKIN nu incurajeaza pe nimeni sa vorbeasca intr-un mod favorabil despre produsele si serviciile pe care le ofera. Afirmatiile favorabile de pe forum venite din partea fotografilor cunoscuti sau mai putin cunoscuti sunt rodul experientei proprii cu brandul Nikon si nu a vreunei recompense financiare sau de alt fel oferite de importatorul oficial Nikon in Romania.
At the Heart of the Image
Avatar utilizator
admin
Site Admin
 
Mesaje: 1258
Membru din: Vin Noi 28, 2008 10:31 am

Re: Punct de vedere oficial SKIN

Mesajde Cosmin Gheorghita » Lun Sep 21, 2009 11:39 am

Cu tot respectul, este foarte discutabilă afirmaţia de mai sus cum că
admin scrie:SKIN nu a oferit si nu ofera nimanui recompense pentru ceea ce spune pe forum sau in orice alte circumstante si nu se afla in relatii comerciale cu vreunul din fotografii la care s-a facut referire.
Afirmatiile favorabile de pe forum venite din partea fotografilor cunoscuti sau mai putin cunoscuti sunt rodul experientei proprii cu brandul Nikon si nu a vreunei recompense financiare sau de alt fel oferite de importatorul oficial Nikon in Romania.

Ba eu aş spune că dimpotrivă, ne oferiţi destule. Nu numai nouă, ci tuturor celor ce doresc să-şi achizitioneze echipamente Nikon. Skin ne-a oferit promoţii superbe tuturor, ne-a oferit manuale în limba română tuturor, ne-a oferit şansa de a achizitiona echipamentele dorite prin filiera oficială, nu aduse cu sacoşa de aiurea, cu o garanţie oficială onorată în service-ul propriu. Alte firme consacrate nu au service in România, sau cel puţin nu unul de talia celui oferit de Skin, NU au manuale pentru cumpărătorul de limbă română şi nu se apropie nici pe departe de promoţiile oferite de voi.
Vă vorbesc unii de bine? Foarte bine, înseamnă că au motive. Bine că nu au motive să vă vorbescă de rău! :D
Renault Laguna 1.9 Dci Grandtour rulz:)
Avatar utilizator
Cosmin Gheorghita
 
Mesaje: 334
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:53 pm
Localitate: Galaţi-Tg.Mureş

Re: Punct de vedere oficial SKIN

Mesajde alex » Lun Sep 21, 2009 11:21 pm

Cosmin, ceea ce ai enumerat e prevazut si impus de legislatia in vigoare - manuale in RO, service, etc. SKIN primeste fonduri de marketing si suport de la Nikon si e normal sa-si faca treaba civilizat si frumos. In caz contrar, ar pierde distributia exclusiva :)
alex
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Ian 16, 2009 11:03 am

Re: Punct de vedere oficial SKIN

Mesajde Cosmin Gheorghita » Mar Sep 22, 2009 9:53 am

Şi alţii de ce nu fac? Eu nu am văzut niciun aparat care începe cu litera C care să aibă manual în limba română:)
Iar promoţiile? Şi alea-s impuse de lege? Oricum, postul de mai sus era menit să destindă încrâncenarea unora, să-i mai destindă un pic :roll:
Renault Laguna 1.9 Dci Grandtour rulz:)
Avatar utilizator
Cosmin Gheorghita
 
Mesaje: 334
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:53 pm
Localitate: Galaţi-Tg.Mureş

Re: Punct de vedere oficial SKIN

Mesajde Robert_timisoara » Mie Sep 23, 2009 2:54 pm

Eu nu am văzut niciun aparat care începe cu litera C care să aibă manual în limba română:)
[/quote]
Te referi la CANON? ca sa priceapa tot prostu.
Nikon D40 18-55mm, 55-200mm VR http://www.flickr.com/photos/robert_tm/
Nikon D300 18-200 mm VR, 50 mm f1.8, SB-900
Robert_timisoara
 
Mesaje: 179
Membru din: Vin Ian 16, 2009 4:35 pm
Localitate: Timisoara

Re: Punct de vedere oficial SKIN

Mesajde bogdanmb » Mie Sep 23, 2009 4:22 pm

Casio au manuale in romana... am vazut eu undeva...
bogdanmb
 
Mesaje: 54
Membru din: Lun Mar 02, 2009 2:20 pm
Localitate: Timisoara

Re: Punct de vedere oficial SKIN

Mesajde Radu_Grozescu » Mie Sep 23, 2009 6:11 pm

bogdanmb scrie:Casio au manuale in romana... am vazut eu undeva...


Casio e importat de SKIN, ca si Nikon, s-ar putea sa fie o legatura :-)
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Punct de vedere oficial SKIN

Mesajde Cosmin Gheorghita » Mie Sep 23, 2009 6:22 pm

Eh, pricepe omu' şi aşa ce-am vrut să zic. În plus, consider toţi oamenii deştepţi până la proba contrarie, nu văd de ce m-aş exprima strict pentru categoria enunţată...
Renault Laguna 1.9 Dci Grandtour rulz:)
Avatar utilizator
Cosmin Gheorghita
 
Mesaje: 334
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:53 pm
Localitate: Galaţi-Tg.Mureş

Re: Punct de vedere oficial SKIN

Mesajde vali » Lun Sep 28, 2009 7:32 am

Canon au meniul in Romana!
Meniul il am in aparat, manualul acasa in cutia de la aparat. Este foarte folositor manualul in Romana.

Manualul pe care l-am primit cu D90 a fost in Germana si a trebuit sa-l trimit in Irlanda ca sa-mi spuna ca in Romana nu este disponibil si am primit in Engleza. Oricum e laudabil ca am primit si asa.

SKIN vine de la "to skin"?

Fiat Lux.
vali
 
Mesaje: 4
Membru din: Mie Sep 02, 2009 10:25 am

Re: Punct de vedere oficial SKIN

Mesajde Radu_Grozescu » Lun Sep 28, 2009 7:52 am

vali scrie:Canon au meniul in Romana!
Meniul il am in aparat, manualul acasa in cutia de la aparat. Este foarte folositor manualul in Romana.


Da, si eu am in cutia de la Canon G10 manualul de la Canon G9, ca doar seamana intre ele la forma :-)


vali scrie:Manualul pe care l-am primit cu D90 a fost in Germana si a trebuit sa-l trimit in Irlanda ca sa-mi spuna ca in Romana nu este disponibil si am primit in Engleza. Oricum e laudabil ca am primit si asa.


Daca va multumiti cu pdf, gasiti manualul in Romana la: link magazin online in tab-ul Specificatii tehnice.

Exista si un link la Nikon, dar nu-l am la indemana.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Stiri/Anunturi Nikon in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori