Acum este Dum Apr 28, 2024 7:48 am

Articole Nikonisti.ro

Aniversare Nikon 3 ani/ 3 ani garantie

Va tinem la curent cu tot ceea ce este nou

Re: Aniversare Nikon 3 ani/ 3 ani garantie

Mesajde emp » Mie Sep 22, 2010 7:16 am

in principiu ajungea sa spui NU public nimic.la noi vad ca poate nici daca ti-ar taia mainile nu ai renunta sa faci o smecherie.ce poate fi in fotografiile alea?niste tigri...pentru tine este mai nimic in schimb pt cei de la circ este multa munca si mult antrenament
D90,16-85VR, 70-300VR,SB700,50F1.8 G
emp
 
Mesaje: 514
Membru din: Sâm Mai 09, 2009 11:01 am
Localitate: cluj

Re: Aniversare Nikon 3 ani/ 3 ani garantie

Mesajde Dan Pop » Mie Sep 22, 2010 9:27 am

AlexCarbune scrie:mie nu mi-a luat nimeni foaia semnata, am plecat cu ea acasa. cum nu exista nimic semnat de catre mine sunt liber sa public ce vreau. Problema ( ?!?! ) e ca nu sunt singurul care a plecat fara sa predea hartia. :)) de ce nu apar fotografiile cu tigrii , tiganii saltimbanci si fetele din spirale? trebuie sa sparg ghiata ?

Probabil pentru ca ceilalti care nu au apucat sa predea hirtia inteleg conceptul de "obligatie morala"...

Indiferent daca ai predat sau nu hirtia, esti constient ca organizatorii spectacolului de circ nu doresc publicarea imaginilor din spectacol. Are asta vreo importanta pentru tine?
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Aniversare Nikon 3 ani/ 3 ani garantie

Mesajde Haf » Mie Sep 22, 2010 9:51 am

AlexCarbune scrie:mie nu mi-a luat nimeni foaia semnata, am plecat cu ea acasa. cum nu exista nimic semnat de catre mine sunt liber sa public ce vreau. Problema ( ?!?! ) e ca nu sunt singurul care a plecat fara sa predea hartia. :)) de ce nu apar fotografiile cu tigrii , tiganii saltimbanci si fetele din spirale? trebuie sa sparg ghiata ?

Inteleg ca esti foarte hotarat pe situatie, ma mir totusi cum de nu le-ai publicat pana acum :?
Haf
 
Mesaje: 330
Membru din: Dum Mai 10, 2009 4:34 pm

Re: Aniversare Nikon 3 ani/ 3 ani garantie

Mesajde AlexCarbune » Mie Sep 22, 2010 5:43 pm

Dl Dan Pop, moralitatea nu are nicio legatura cu legalitatea. cand e vorba de moralitate dai din umeri si mergi mai departe, unde intervine legea apar niste consecinte. n-am promis nimanui nimic asa ca moralitatea nu se discuta aici. cand ne cumparam produse Nikon ni se dau certificate de garantie pt ca asa este legal, nu pt ca este moral.

pt mine nu are nicio importanta ca cei de la globus nu vor sa se publice fotografiile, nu am intrat pe ascuns si nu m-am fofilat sa predau hartia ( care banuiesc ca oricum nu are nicio valoare legala ) , pur si simplu nu mi-a cerut-o nimeni ( nici altor persoane cu care am intrat in acelasi timp ) ulterior afland ca s-au cerut hartiile celorlalti. nu am publicat fotografiile pt ca Dl emp a intuit ca nu inseamna nimic pt mine, eu fiind prezent acolo pt paine ( nikon ) nu pt circ. ce vroiam sa scot in evidenta e ca mereu vor fi scapari ( de orice natura ) prin care o fotografie daca e sa apara pe internet ( prezinta ceva interesant ) va aparea si fara consecinte legale.

Dl Haf, pt ca nu inseamna nimic pt mine.

p.s : Dl Pop, este moral sa pozezi / fotografiezi un accident auto cu victime in loc sa le acorzi ajutor ? dar sa pozezi in reviste pt barbati ( cazul femeilor ) ? sa fi reporter de razboi si sa te uiti cum la cativa m de tine mor copii in timp ce tu esti pazit de militari ? definiti moralitatea si exceptiile ei !
aici e locul unde sa te lauzi cu ce ai! trec contravaloarea in euro sau dolari? :)

https://www.facebook.com/alexcarbunepage
Avatar utilizator
AlexCarbune
 
Mesaje: 321
Membru din: Sâm Mar 21, 2009 12:25 pm
Localitate: Constanta

Re: Aniversare Nikon 3 ani/ 3 ani garantie

Mesajde Dan Pop » Mie Sep 22, 2010 7:52 pm

AlexCarbune scrie:Dl Dan Pop, moralitatea nu are nicio legatura cu legalitatea.

Exactly my point!
AlexCarbune scrie:cand e vorba de moralitate dai din umeri si mergi mai departe, unde intervine legea apar niste consecinte. n-am promis nimanui nimic asa ca moralitatea nu se discuta aici.

Ba se discuta, pentru ca, indiferent de ce ai promis in scris sau nu, cunosti foarte bine pozitia celor care au oferit spectacolul de circ in problema asta. Aici intervine diferenta intre o obligatie legal asumata si una morala.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Aniversare Nikon 3 ani/ 3 ani garantie

Mesajde OvidiuD » Dum Sep 26, 2010 10:09 am

Va deranjez si eu cu o singura intrebare. Daca eu am achizitionat un kit nikon d5000 pe 29 iunie si il voi inregistra acum voi beneficia de 2 ani garantie? Ma refer la aceasta parte:
Daca produsul tau este cumparat inainte de 1 septembrie 2010 sau este inregistrat dupa mai mult de 3 luni de la achizitie, vei beneficia de 2 ani garantie.
OvidiuD
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Iun 06, 2010 6:56 pm

Re: Aniversare Nikon 3 ani/ 3 ani garantie

Mesajde Morphy » Dum Sep 26, 2010 10:23 am

Evident ca vei beneficia de garantie 2 ani. ;)
Avatar utilizator
Morphy
 
Mesaje: 1016
Membru din: Vin Ian 16, 2009 11:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Aniversare Nikon 3 ani/ 3 ani garantie

Mesajde OvidiuD » Dum Sep 26, 2010 6:12 pm

Am inregistrat produsul si imi zice 1 an, atat la body cat si la obiectiv.
OvidiuD
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Iun 06, 2010 6:56 pm

Re: Aniversare Nikon 3 ani/ 3 ani garantie

Mesajde crina » Mie Mai 11, 2011 10:49 pm

cum stiu daca un produs nikon este inregistrat si are garantie 3 ani sau nu este inregistrat si are garantie 2 ani.
exista o baza de date ceva ?multumesc
crina
 
Mesaje: 36
Membru din: Joi Iul 29, 2010 9:23 pm

Re: Aniversare Nikon 3 ani/ 3 ani garantie

Mesajde Dan Pop » Joi Mai 12, 2011 1:03 am

crina scrie:cum stiu daca un produs nikon este inregistrat si are garantie 3 ani sau nu este inregistrat si are garantie 2 ani.
exista o baza de date ceva ?multumesc

De garantia de 3 ani beneficiaza doar primul posesor al produsului. Deci, in ce te priveste, doar produsele tale beneficiaza de anul suplimentar, daca le-ai inregistrat. Iar lista produselor inregistrate de tine o poti consulta oricind, intrind in contul tau de pe nikonisti.ro.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Stiri/Anunturi Nikon in Romania

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori

cron