Acum este Lun Mai 13, 2024 8:09 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikon AF-D Micro 200mm f/4.0 ED-IF

Intrebari si raspunsuri despre obiective

Re: Nikon AF-D Micro 200mm f/4.0 ED-IF

Mesajde rvc7909 » Mie Aug 26, 2009 8:07 am

Am inteles si multumesc frumos ptr observatii.Nu ma deranjeaza deloc nici-o observatie,de orice fel.Sunt la inceput si vreau sa invat.Multumesc,cu stima...
rvc7909
 
Mesaje: 69
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 2:00 pm

Re: Nikon AF-D Micro 200mm f/4.0 ED-IF

Mesajde mircea » Joi Oct 22, 2009 12:37 am

Incercati sa vedeti poza inainte de a o obtine, sa stiti ce doriti...in functie de asta ajustati setarile, precum va spus si dnul Dan. Nu e vorba de capodopere la inceput, dar stiind ce doresti sa obtii va fi mult mai usor sa ajungeti prin test, la rezultatul respectiv.
Trepied, natura moarta, rabdare...si vreo 30 cadre pe acelasi subiect, cel putin...pana realizati ce si cum se intampla.
Luati manualul obiectivului, o sa va ajute 2-3 sfaturi din tabel (este un tabel in manualul - pliantul obiectivului). Eu nu am avut, dar ar trebui sa primiti...daca nu aveti, faceti teste :)

Si eu tot pe D80 l-am avut acest obiectiv. In final l-am vandut pentru ca ceea ce faceam cu el puteam sa fac si cu alt obiectiv macro, la bani mai putini si muuult mai usor, mai ales daca il folositi din mana, unde la macro trebuie muuulta rabdare. Oho!
Bafta!
family | fotograf familie
wedds | fotograf nunta
-
Contact via email. Multumesc!
Avatar utilizator
mircea
 
Mesaje: 239
Membru din: Joi Mai 28, 2009 1:14 am
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Obiective

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori