Acum este Joi Mar 28, 2024 6:42 pm

Articole Nikonisti.ro

ce blituri imi recomandati?

Blituri externe de la Nikon

Re: ce blituri imi recomandati?

Mesajde popa emilia » Dum Oct 16, 2016 9:01 pm

buna seara!!! sunt noua pe aici...detin un nikon D5100 cu obiectivul din kit18-55mm, plus un 70-300 si un 50 fix, ...de curand m-am apucat sa fotografiez bebelusi si copii de gradinita...intrebare...ce obiective si ce blitz imi recomandati pt asa ceva? ma gandeam sa achizitionez si un set de lumini de studio, pana acum tot ce am facut a fost la lumina naturala si un pic prelucrate, eu sunt multumita de ce am realizat pana acum dar cred ca se poate si mai bine, multumesc anticipat!
popa emilia
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Oct 16, 2016 8:40 pm

Re: ce blituri imi recomandati?

Mesajde gabyte00 » Dum Oct 16, 2016 11:31 pm

Depinde de ce bani ai si ce vrei sa faci. Minim ar fi un blit chiar si manual, transmittere, stativ si umbrela sau softbox. Poti sa mergi si cu ceva din gama Yongnuo. Pt obiectiv un 35mm 1.8 ar fi mai potrivit decat 50-ul ala. In rest totul e recuzita. Trage ce ochiul pe la ce fac altii si vezi cam cum sta treaba.
Avatar utilizator
gabyte00
 
Mesaje: 741
Membru din: Dum Iun 16, 2013 1:17 pm

Re: ce blituri imi recomandati?

Mesajde popa emilia » Lun Oct 17, 2016 1:02 pm

Pai la setul ala de lumini(2 buc) am gasit ceva cu stativ si softbox cu cate 5 becuri , eu vreau sa continui cu pozatul bebelusilor, dar mai am din cand in cand si cate o petrecere onomastica a micutilor si ultima data locatia a fost destul de intunecoasa....de asta ziceam de un blitz cat de cat bunicel dar nu ff scump , multumesc!
popa emilia
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Oct 16, 2016 8:40 pm

Re: ce blituri imi recomandati?

Mesajde constituţie » Mie Ian 11, 2017 10:24 pm

Voi beneficia de sfaturi tale. Ele sunt foarte utile și apreciez cunoștințele. Te salut.
constituţie
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Ian 11, 2017 10:22 pm

Anterior

Înapoi la Blituri Speedlight

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori