Acum este Joi Mar 28, 2024 8:52 pm

Articole Nikonisti.ro

problema interesanta cu blitzu!!!!!

Blituri externe de la Nikon

problema interesanta cu blitzu!!!!!

Mesajde obylica » Mie Apr 22, 2009 3:38 pm

cine ma poate ajuta sa imi cumpar de undeva sticla ce acopera blitz-ul ca mi sa facut galbena!!??
este vorba de nikon d50 imi cer scuze ca nu am scris de la inceput
Fişiere ataşate
blitz.jpg
Ultima oară modificat de obylica pe Joi Apr 23, 2009 9:51 am, modificat 1 dată în total.
obylica
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Apr 22, 2009 3:31 pm

Re: problema interesanta cu blitzu!!!!!

Mesajde cosminprund » Joi Apr 23, 2009 7:17 am

Eu nu ma pricep la asa ceva, dar in mod sigur ajuta sa spuneti despre ce model despre blitz este vorba. Asta sa stie oamenii daca va indruma spre service-ul Nikon, spre un alt service, spre un magazin.
Cosmin Prund,
Nikon DX body + obiective si alte accesorii

http://www.flickr.com/photos/cosminprund/
cosminprund
 
Mesaje: 342
Membru din: Mie Mar 11, 2009 1:59 pm
Localitate: Sibiu

Re: problema interesanta cu blitzu!!!!!

Mesajde obylica » Joi Apr 23, 2009 9:50 am

este vorba de un nikon d50 scuze ca nu am scris
obylica
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Apr 22, 2009 3:31 pm

Re: problema interesanta cu blitzu!!!!!

Mesajde obylica » Lun Iul 05, 2010 9:15 pm

am uitat sa scriu ca miam rezolvat problema cu blitu dar niciodata nu ii tarziu, sa ve zic ce am facut

am cautat la ebay un nikon d50 defect, am licitat la el si am castigat si lam primit acasa prin posta romana direct acasa din franta lam desfacut bucatii am facut o gramada de poze sa am amintire ce ii in el inauntru si sa mai arat la cine ii curios am schimbat sticla din fata blitului ce se vede in poza de mai sus si blitzu si miam facut aparatu ca si nou ce am avut am pus in aparatu vechi si lam inchis la loc si lam pus la ebay si lam vandut mai scump decat lam cumparat ;)

la service nikon in romania nu or avut asha ceva si o zis sal trimit la ei sa faca ei constatarea si atunci imi spune ce se poate face si mia zis ca manopera este 200 ron :lol:
obylica
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Apr 22, 2009 3:31 pm


Înapoi la Blituri Speedlight

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron