Acum este Joi Mar 28, 2024 3:25 pm

Articole Nikonisti.ro

Curs Fotograf

Despre compozitie, lumina, incadrare si alte probleme fundamentale ale fotografiei

Curs Fotograf

Mesajde Ciprian_Radut » Vin Feb 10, 2012 8:34 am

Buna ziua,

Sunt in cautarea unui cursc de fotografie in urma caruia sa pot obtine o diploma, atestata de Ministerul Muncii si Ministerul Educatiei - specializarea FOTOGRAF / cod COR 313106 (Clasificarea Ocupatiilor din Romania). Fiindu-mi necesara intocmirii unui SRL sau PF.

Vreau ceva de calitate daca imi puteti recomanda, cautarile pe google nu m-au prea impresionat.

O zi cat mai placuta.Astept cu mare interes raspunsul vostru :)

Ciprian
http://www.ciprianradut.com
Avatar utilizator
Ciprian_Radut
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Feb 10, 2012 8:28 am

Re: Cursc Fotograf

Mesajde Radu_Grozescu » Vin Feb 10, 2012 9:13 am

Ciprian_Radut scrie:Buna ziua,

Sunt in cautarea unui cursc de fotografie in urma caruia sa pot obtine o diploma, atestata de Ministerul Muncii si Ministerul Educatiei - specializarea FOTOGRAF / cod COR 313106 (Clasificarea Ocupatiilor din Romania). Fiindu-mi necesara intocmirii unui SRL sau PF.

Vreau ceva de calitate daca imi puteti recomanda, cautarile pe google nu m-au prea impresionat.



Este un link magazin online la F64. Presupun ca este de mare calitate, dl. Mociornita fiind un cunoscut profesor de fotografie.

Daca vreti doar diploma, exista variante mai scurte si mai ieftine, dar evident nu veti invata prea mare lucru.


Diploma va trebuie doar la PFA. Cand am facut SRL nu m-a mai intrebat nimeni de diploma :-)
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Cursc Fotograf

Mesajde Ciprian_Radut » Vin Feb 10, 2012 9:28 am

Va multumesc mult domnule Radu Grozescu. Am sa ma interesez direct la f64, pentru mai multe detalii. Pentru moment ma inclin spre un PFA... dar nu exclud nici un posibilitatea infiintarii unui SRL.

O zi placuta,
Ciprian
www.ciprianradut.com
Avatar utilizator
Ciprian_Radut
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Feb 10, 2012 8:28 am

Re: Curs Fotograf

Mesajde Ciprian_Radut » Joi Mar 01, 2012 8:27 am

Am reusit sa gasesc un curs de fotografie acreditat relativ in apropiere de orasu meu, adik la Cluj.
E vorba despre cei e la www.cursfotografie.ro am vorbit cu ei si m-am inscris, cursul la dura app. 2 luni si se va termina cu acordarea unei diplome pentru meseria de fotograf.

Va multumesc pentru ideii si sprijin,

O zi placuta,

Ciprian Radut
www.ciprianradut.com
Avatar utilizator
Ciprian_Radut
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Feb 10, 2012 8:28 am

Re: Curs Fotograf

Mesajde SeekerM » Joi Mar 01, 2012 10:45 am

Salut,

Eu am urmat un curs in urma caruia am obtinut diploma de Fotograf acreditata de Ministerul Muncii la Avantaj Consulting.

www.avantajconsulting.ro

O zi buna,

SeekerM.
Avatar utilizator
SeekerM
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Iul 08, 2010 10:49 am

Re: Curs Fotograf

Mesajde Ciprian_Radut » Joi Mar 01, 2012 12:20 pm

In cautarile mele de zi cu zi am dat si peste acest site.. dar din pacate e in Bucuresti.. eu fiind in Mures :( este mult mai aproape Clujul :)

Raman la acesst curs, sa spercam ca va fi totul ok si pe langa acea diploma, poate mai este si ceva de invatat :)

O zi placuta,
Ciprian Radut
www.ciprianradut.com
Avatar utilizator
Ciprian_Radut
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Feb 10, 2012 8:28 am

Re: Curs Fotograf

Mesajde bobo-ssi » Mie Mar 07, 2012 12:43 pm

Pentru timisoreni exista optiunea:
http://www.fundatiarubin.ro/
bobo-ssi
 
Mesaje: 213
Membru din: Lun Aug 08, 2011 12:40 pm
Localitate: Timisoara

Re: Curs Fotograf

Mesajde Fechete Ionut » Vin Mar 30, 2012 11:57 am

si eu sunt in cautare de un astfel de curs.
O sa vb si la F64.
Fechete Ionut
 
Mesaje: 1071
Membru din: Joi Iul 30, 2009 1:49 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Curs Fotograf

Mesajde iooo » Sâm Mar 31, 2012 8:31 am

atentie mare pentru cursul la F64. te cam duci la pomul laudat (din experienta vorbesc :) ).
daca vrei sa mai inveti ceva pe langa obtinerea diplomei, recomandarea mea este sa te interesezi foarte bine inainte de a te inscrie de calitatea cursului, a predarii, a echipamentului folosit etc dar nu sa citind reviewuri pe site-ul organizator
iooo
 
Mesaje: 270
Membru din: Dum Feb 22, 2009 9:28 am

Re: Curs Fotograf

Mesajde cristiansergiu » Dum Apr 08, 2012 3:11 pm

pt cluj mai exista si http://www.art-image.ro tot asa cu diploma te poti face P.F.A.
Avatar utilizator
cristiansergiu
 
Mesaje: 945
Membru din: Mie Aug 11, 2010 2:47 pm
Localitate: cluj-napoca

Următorul

Înapoi la Tehnici de fotografiere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori