Acum este Mie Apr 24, 2024 2:39 am

Articole Nikonisti.ro

Curs Fotograf

Despre compozitie, lumina, incadrare si alte probleme fundamentale ale fotografiei

Re: Curs Fotograf

Mesajde costisefu » Dum Apr 08, 2012 3:17 pm

avantajconsulting, e pomana, vreo 490 de lei. dar sunt prastie aia, te abtii sa nu ii iei la bataie cate aberatii invata oamenii pe acolo.
Iti dai seama, la banii astia ce sa ia patronul, ce sa ia sala inchiriata, ce scule sa aiba, si pe cine sa puna sa predea...

oricum, te duci pt diploma, cum am fost si eu. numai sa nu treci pe la cursuri ca ori ii bati ori ii reclami.
Avatar utilizator
costisefu
 
Mesaje: 318
Membru din: Mie Ian 25, 2012 9:21 pm

Re: Curs Fotograf

Mesajde ETC » Joi Apr 12, 2012 2:08 pm

Salutare!
Prin Bucuresti sau imprejurimi stie cineva unde se tin cursuri ( nu seminarii)si in weekend? Programul la munaca nu ma lasa deloc in timpul saptamanii.

Multumesc!
ETC
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Mar 29, 2011 9:43 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Curs Fotograf

Mesajde Radu_Grozescu » Joi Apr 12, 2012 2:14 pm

ETC scrie:Salutare!
Prin Bucuresti sau imprejurimi stie cineva unde se tin cursuri ( nu seminarii)si in weekend? Programul la munaca nu ma lasa deloc in timpul saptamanii.

Multumesc!


Parcă am auzit ca F64 are o grupă de curs si in week-end.
Dati un mail la Alina Marin, alina.marin@f64studio.ro si puneti o intrebare.

Dacă momentan nu au, faceti o sugestie, dar parcă auzisem deja de asa ceva.

F64 are si acreditare, deci poate emite diplome recunoscute, unii doresc asa ceva pentru infiintarea de PFA-uri.

Eu m-am gandit la asta, dar cursul meu nu e acreditat (din motive birocratice) si nu stiu dacă ar fi suficienti amatori să vină duminica dupa amiaza la un curs de lunga durată :-)

Dacă totusi sunt, vă rog să-mi dati un semn si putem face o grupă.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Curs Fotograf

Mesajde ETC » Joi Apr 12, 2012 2:40 pm

Radu_Grozescu scrie:
ETC scrie:Salutare!
Prin Bucuresti sau imprejurimi stie cineva unde se tin cursuri ( nu seminarii)si in weekend? Programul la munaca nu ma lasa deloc in timpul saptamanii.

Multumesc!


Parcă am auzit ca F64 are o grupă de curs si in week-end.
Dati un mail la Alina Marin, alina.marin@f64studio.ro si puneti o intrebare.

Dacă momentan nu au, faceti o sugestie, dar parcă auzisem deja de asa ceva.

F64 are si acreditare, deci poate emite diplome recunoscute, unii doresc asa ceva pentru infiintarea de PFA-uri.

Eu m-am gandit la asta, dar cursul meu nu e acreditat (din motive birocratice) si nu stiu dacă ar fi suficienti amatori să vină duminica dupa amiaza la un curs de lunga durată :-)

Dacă totusi sunt, vă rog să-mi dati un semn si putem face o grupă.




La F64 am mai solicitat acest lucru pentru modulele d-nului Mociornita Dumitru, dar nu am primit raspunsuri pozitive.Daca pe viitor intentionati sa organizari cursuri si in week eu voi fi prezent.
PS.. Acreditarea prea putin conteaza.
ETC
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Mar 29, 2011 9:43 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Curs Fotograf

Mesajde Radu_Grozescu » Joi Apr 12, 2012 3:03 pm

ETC scrie:La F64 am mai solicitat acest lucru pentru modulele d-nului Mociornita Dumitru, dar nu am primit raspunsuri pozitive.


Încercati totusi un mesaj la Alina Marin, ea se ocupă de zona educatională la F64 si este o persoană cu care se poate sta de vorbă, pune mult suflet în ceea ce face.

Poate, dacă apare cerere (numărabilă) pentru un curs de lungă durată în week-end (duminica) o să găsească o solutie.

ETC scrie:Daca pe viitor intentionati sa organizari cursuri si in week eu voi fi prezent.
PS.. Acreditarea prea putin conteaza.


Eu termin la jumătatea lui mai grupa de curs DSLR Pro. Intentia este pentru o nouă grupă din 22 mai.

As putea să organizez grupa următoare de curs (DSLR Start, apoi în prelungire DSLR Pro pentru cei interesati)
cu desfăsurare duminica după amiaza, dar nu stiu dacă sunt destule persoane interesate.

Pentru că nu e usor să sacrifici 10-15 duminici la rând, majoritatea au familie sau vor să iasă în week-end, etc.

Deci dacă totusi sunt persoane interesate, acum ar fi momentul să strângem o grupă :-)

Putem să facem si pauză în perioada concediilor, în functie de optiunile cursantilor.

Dar întâi vorbiti cu Alina la F64, e mai bine să aveti si diplomă dacă tot faceti cursul :-)
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Curs Fotograf

Mesajde profudistrat » Mar Mai 08, 2012 10:37 am

Ciprian_Radut scrie:Buna ziua,

Sunt in cautarea unui cursc de fotografie in urma caruia sa pot obtine o diploma, atestata de Ministerul Muncii si Ministerul Educatiei - specializarea FOTOGRAF / cod COR 313106 (Clasificarea Ocupatiilor din Romania). Fiindu-mi necesara intocmirii unui SRL sau PF.

Vreau ceva de calitate daca imi puteti recomanda, cautarile pe google nu m-au prea impresionat.

O zi cat mai placuta.Astept cu mare interes raspunsul vostru :)

Ciprian
http://www.ciprianradut.com


Salutare tuturor !
Eu sunt din Ploiesti si as fi interesat cam de aceeasi problema o diploma recunoscuta.
Va rog cine are informatii despre un astfel de curs, mentionez ca am un program de lucru foarte dezorganizat.
Multumesc anticipat !

Cu respect !
profudistrat@yahoo.com
Cu respect !
Avatar utilizator
profudistrat
 
Mesaje: 32
Membru din: Dum Feb 05, 2012 10:45 am

Re: Curs Fotograf

Mesajde ETC » Joi Iul 05, 2012 10:37 am

Au trecut 3 luni de la aceste discutii, s-a gasit cumva vreo solutie si pentru cei din afara bucurestiului?
ETC
 
Mesaje: 24
Membru din: Mar Mar 29, 2011 9:43 pm
Localitate: Ploiesti

Re: Curs Fotograf

Mesajde Radu_Grozescu » Joi Iul 05, 2012 10:44 am

ETC scrie:Au trecut 3 luni de la aceste discutii, s-a gasit cumva vreo solutie si pentru cei din afara bucurestiului?


Există cursuri acreditate în mai multe orașe din tară, dar din păcate nu există un răspuns universal valabil la nivel national.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Curs Fotograf

Mesajde dan_cris » Mie Sep 18, 2013 8:17 pm

Readuc si eu in actualitate acest topic: doresc sa urmez un curs de fotografie in Craiova, care sa fie acreditat. Cunoasteti daca se organizeaza in Craiova astfel de cursuri in toamna aceasta?
Va multumesc pentru sprijin
D7200, Tamron 17-50mm f/2,8, Nikon AF-S 50 G, Nikon AF-S 55-200VR
https://www.flickr.com/photos/dan_cris/
Avatar utilizator
dan_cris
 
Mesaje: 34
Membru din: Vin Apr 05, 2013 5:19 pm
Localitate: Craiova

Re: Curs Fotograf

Mesajde adiliviu90 » Lun Dec 23, 2013 10:14 am

clubul dominou organizeaza in craiova ursuri acreditate.
adiliviu90
 
Mesaje: 17
Membru din: Vin Sep 13, 2013 2:38 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Tehnici de fotografiere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori