Acum este Lun Mai 06, 2024 10:36 am

Articole Nikonisti.ro

Facultatea de arte-foto-video

Despre compozitie, lumina, incadrare si alte probleme fundamentale ale fotografiei

Facultatea de arte-foto-video

Mesajde yamaha12 » Sâm Sep 22, 2012 8:52 pm

Am creat acest topic special pentru cei care vor sa dea la arte..as vrea sa aud niste pareri ale celor care sunt la acesta facultate.sau care au terminat.o..cum e ..daca se merita.. :D
yamaha12
 
Mesaje: 115
Membru din: Lun Apr 25, 2011 11:21 am

Re: Facultatea de arte-foto-video

Mesajde atreyus » Dum Sep 23, 2012 8:36 am

Si eu vroiam sa dau la foto video la UAD in Cluj,dar un fost coleg de liceu a dat acolo si intr-un an de facultate(anul trecut)
am invatat mai multa fotografie eu singur de pe net decat el intr-un an de facultate,mi-a spus chiar el ca nu are rost.
daca vrei ceva serios iti sugerez sa faci un curs calificat cu un lector bun si inveti in cateva luni cat in ani de facultate.
Si -GO OUT AND SHOOT! ,practica ne omoara nu teoria.
The difference between Art and Shit is someone’s opinion.
Avatar utilizator
atreyus
 
Mesaje: 92
Membru din: Mar Noi 08, 2011 5:13 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Facultatea de arte-foto-video

Mesajde emp » Dum Sep 23, 2012 8:41 am

SE MERITA din plin.se cac@ NU SE MERITA
D90,16-85VR, 70-300VR,SB700,50F1.8 G
emp
 
Mesaje: 514
Membru din: Sâm Mai 09, 2009 11:01 am
Localitate: cluj

Re: Facultatea de arte-foto-video

Mesajde d4m4g3 » Dum Sep 23, 2012 12:35 pm

yamaha12 scrie:Am creat acest topic special pentru cei care vor sa dea la arte..as vrea sa aud niste pareri ale celor care sunt la acesta facultate.sau care au terminat.o..cum e ..daca se merita.. :D

Corect este "merita", nicidecum "se merita", ciudata greseala avand in vedere ca aici discutam despre o facultate. Nu are cum "sa se merite". ;)
Trecand peste asta, nu merita. Nu merita sa o faci daca vrei sa inveti ceva care sa te ajute practic. Daca vrei sa inveti usor, tot felul de prostii, teorii si multe altele intr-un timp foarte lung, ok. Sau ca sa stii tu pentru tine ca ai urmat aceasta facultate.
Altfel cea mai buna varianta ca sa inveti despre fotografie este sa faci un curs serios sau sa exersezi singur intr-un mod serios.
Nikon D5100 / Nikon 35mm F1.8 / Nikon 18-55mm VR / Nikon 55-200mm VR / Nissin Di622 MII / etc. :P

Galerie FOTO: facebook.com/stefan.geogloman.photo

I see humans, but not humanity.
Avatar utilizator
d4m4g3
 
Mesaje: 459
Membru din: Joi Apr 26, 2012 6:34 pm
Localitate: București


Înapoi la Tehnici de fotografiere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator