Acum este Vin Mar 29, 2024 7:48 am

Articole Nikonisti.ro

Nikon p 500

Despre compozitie, lumina, incadrare si alte probleme fundamentale ale fotografiei

Nikon p 500

Mesajde cata_124 » Dum Oct 20, 2013 8:50 am

Salut.Sunt nou pe forum si de cateva zile sunt posesorul unui aparat nikon p 500 si nu prea ma descurc cu setarile.As vrea sa-l setez pentru a fotografia avioane in zbor si la sol in miscare.Am incercat sa realizez cateva fotografii in acest fel dar de multe ori ies pozele tremurande si neclare.Poate sa ma ajute cineva cu un tutorial cu meniul sa vad si eu exact cum trebuie setat ,sau sa-mi spune cineva ce anume setari sa fac si modul de fotografiere in care sa realizez aceste poze.Eu am mai observat ca pe modul manual ar iesi mai bine.Inca ceva ce ma intereseaza este de unde pot seta modul de fotografiere in rafala pentru ca acesta imi este necesar pentru a scoate cat mai multe cadre pe secunda la obiectele aflate in miscare si cu o viteza mai mare.Cum pot seta si stabilizatorul de imagine pentru ca sa nu-mi iasa pozele trmurande.Va multumesc si astept parerile voastre.
cata_124
 
Mesaje: 176
Membru din: Dum Oct 20, 2013 8:37 am

Re: Nikon p 500

Mesajde DannyMC » Dum Oct 20, 2013 10:47 am

Cel mai bun tutorial il gasesti in manualul aparatului! ;)
Avatar utilizator
DannyMC
 
Mesaje: 2572
Membru din: Mar Mar 09, 2010 8:01 pm
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Tehnici de fotografiere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron