Acum este Vin Apr 19, 2024 3:27 am

Articole Nikonisti.ro

"Relatie" fotograf-cameraman

Despre compozitie, lumina, incadrare si alte probleme fundamentale ale fotografiei

"Relatie" fotograf-cameraman

Mesajde ASTROMICA » Mie Ian 28, 2015 12:57 pm

Va salut!
As avea nevoie de cateva sfaturi privind regulile pe care trebuie sa le respecte un fotograf amator, rugat sa pozeze la un botez, in asa fel incat sa nu incurce activitatea cameramanului profesionist.
Banuiesc ca exista asemenea reguli tehnice sau de bun simt...
Multumesc mult de ajutor




Sent from my iPhone using Tapatalk
ASTROMICA
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Oct 19, 2012 8:25 am

Re:

Mesajde Merlin » Sâm Ian 31, 2015 11:05 pm

Fa-le cunostinta si daca cameramanul este profesionist cu adevarat, va discuta direct cu fotograful amator ce si cum ;)
Merlin
 
Mesaje: 1579
Membru din: Dum Ian 18, 2009 4:48 pm
Localitate: Galati

Re: "Relatie" fotograf-cameraman

Mesajde gabyte00 » Dum Feb 01, 2015 1:23 am

Cel mai sigur te ții după cameraman și stai în spate sau în lateral. La botez dacă nu știi unde sa stai nu numai ca nu îți iese nimic, dar strici și treaba ăluia care știe.
Avatar utilizator
gabyte00
 
Mesaje: 741
Membru din: Dum Iun 16, 2013 1:17 pm

"Relatie" fotograf-cameraman

Mesajde ASTROMICA » Lun Feb 02, 2015 4:08 pm

Merlin scrie:Fa-le cunostinta si daca cameramanul este profesionist cu adevarat, va discuta direct cu fotograful amator ce si cum ;)


gabyte00 scrie:Cel mai sigur te ții după cameraman și stai în spate sau în lateral. La botez dacă nu știi unde sa stai nu numai ca nu îți iese nimic, dar strici și treaba ăluia care știe.


Multumesc de raspunsuri

Eu (fotograful amator) cam stiu ce am de facut. Am mai pozat cateva botezuri pe la cunostinte care nu isi permiteau un fotograf profesionist. De data asta, "clientul", isi permite totusi un cameraman.... Ceva nou in peisaj pentru mine :) Am inceput sa imi pun intrebari legate de aspectul asta si caut raspunsuri (daca exista...poate problema ridicata de mine nu este una care sa merite o discutie mai ampla, e posibil si asta...). Asa amator cum sunt, tratez cu seriozitate evenimentul si incerc sa adun toate informatiile necesare. Cat de profesionist o fi si cameramanul...ramane de vazut, stiu doar ca din activitatea asta traieste.
ASTROMICA
 
Mesaje: 22
Membru din: Vin Oct 19, 2012 8:25 am


Înapoi la Tehnici de fotografiere

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron