Acum este Mie Apr 17, 2024 1:12 am

Articole Nikonisti.ro

Probleme Transfer

Despre editarea si printarea fotografiilor realizate

Probleme Transfer

Mesajde andreww94 » Sâm Ian 28, 2012 2:48 pm

Buna:D Am o problema: Am un aparat foto Nikon Coolpix S3100 si nu mi-l recunoaste calculatorul cand il conectez:S
Ma poate ajuta cineva(plz)??
andreww94
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Ian 28, 2012 2:37 pm

Re: Probleme Transfer

Mesajde cozmin campeanu » Lun Ian 30, 2012 11:38 pm

odata cu aparatul nu ai primit si un soft de transfer sau ceva de genu` ?
daca da, e instalat?
daca nu, problema e locala doar pe comp tau sau si pe altele?
daca e si la altele, e din aparat, nu te pot ajuta. daca e doar la tine, e comp sau laptop? daca e laptop, incearca si la un usb de pe cealalta laterala, iar daca tot nu merge, go to service (aceeasi rezolvare si in cazul in care ai comp).
oricum, cand conectezi firul in usb, apasa-l un pic mai inauntru si misca sus-jos. daca merge asa, tot va trebui sa faci un drum la service, e doar o chestiune de timp pana va ceda.
Avatar utilizator
cozmin campeanu
 
Mesaje: 275
Membru din: Mar Noi 02, 2010 10:32 am
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme Transfer

Mesajde andreww94 » Mar Ian 31, 2012 10:22 pm

Mah, ms pentru ajutor...dar tot nu merge:( >>>>Softul e instalat... si dak dau la Proprietati(my comp)>Hardware....imi arata aparatul cu semnul intrebarii galben:S:S
andreww94
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Ian 28, 2012 2:37 pm

Re: Probleme Transfer

Mesajde bobo-ssi » Mar Ian 31, 2012 10:39 pm

Incearca cu un card reader, daca problema se rezuma doar la transferul de pe card pe comp.
bobo-ssi
 
Mesaje: 213
Membru din: Lun Aug 08, 2011 12:40 pm
Localitate: Timisoara

Re: Probleme Transfer

Mesajde mesterul » Mie Feb 01, 2012 9:49 am

andreww94 scrie:Mah, ms pentru ajutor...dar tot nu merge:( >>>>Softul e instalat... si dak dau la Proprietati(my comp)>Hardware....imi arata aparatul cu semnul intrebarii galben:S:S

Incearca sa cauti un alt driver daca ai semnul intrebarii; poate pe site-ul Nikon.
Poti incerca cu drivere de la alte aparate Nikon din aceeasi clasa. Cit timp vei avea acel semn de intrebare nu va merge nimic; totusi un card-reader ti-ar fi mai de ajutor daca doresti doar descarcarea pozelor facute: e mai rapid, dar trebuie sa fii atent la usita aparatului sa nu se strice.
mesterul
 


Înapoi la Postprocesare si imprimare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron