Acum este Mar Apr 16, 2024 6:56 pm

Articole Nikonisti.ro

Trimitere printuri mari in tara

Despre editarea si printarea fotografiilor realizate

Trimitere printuri mari in tara

Mesajde hyp » Mar Aug 14, 2012 1:32 pm

Nu e o problema de printare..ci una logistica
Cand /daca trimiteti printuri mari in tara la ce solutie apelati? Am de trimis doua printuri 50x70 cm si care am pretentia sa ajunga impecabil. Logic ca nimeni nu garanteaza asta insa la ce sokutie de ambalare..in ce asnputea sa le pun pentru siguranta lor
Mersi
Avatar utilizator
hyp
 
Mesaje: 426
Membru din: Mar Mar 09, 2010 11:47 am
Localitate: Iasi

Re: Trimitere printuri mari in tara

Mesajde byx » Mar Aug 14, 2012 4:10 pm

Salutare,

Un tub pentru proiecte ar fi solutia ideala, in conditiile in care printurile le poti face sul.Se gasesc la librarii sau in supermarket-uri iar variantele cele mai ieftine, de carton, nu depasesc 10 lei.

O zi placuta,

byx
byx
 
Mesaje: 43
Membru din: Joi Noi 24, 2011 9:54 am

Re: Trimitere printuri mari in tara

Mesajde Bogdan Dulgheru » Mar Aug 14, 2012 5:05 pm

S-ar putea ca in magazinele care comercializeaza articole/produse pentru pictura si desen sa se gaseasca niste plicuri speciale de dimensiune mare exact pentru transportul pinzelor si a tablourilor (am acasa vreo 2 cu ceva tablouri neinramate). Plicurile au o grosime de aprox. 1cm asa incat printul sa poata fi invelit suplimentar in folie cu bule, iar plicul de carton poate fi si el invelit in folie de plastic pentru a nu se uda. Problema mare cu aceste plicuri e cind vor fi desfacute la destinatie, intrucat exista posibilitatea ca la utilizarea unui cutter pentru desigilare sa fie taiat si printul din interior; e necesara o atentionare suplimentara si vizibila pe plic.

O alta solutie ar fi cutii personalizate la firme de specialitate; cutiile pot fi umplute cu bile de polistiren si/sau folie cu bule.
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: Trimitere printuri mari in tara

Mesajde hyp » Mar Aug 14, 2012 11:53 pm

va multumesc!
o sa caut niste tuburi..nu am incredere in curieri ca nu imi indoaie plicurile etc
Avatar utilizator
hyp
 
Mesaje: 426
Membru din: Mar Mar 09, 2010 11:47 am
Localitate: Iasi

Trimitere printuri mari in tara

Mesajde doxter » Mie Aug 15, 2012 7:59 am

de cate tuburi ai nevoie, eu am la lungime un metru ramase de la autocolant, daca platesti curierul iti pot trimite
doxter
 
Mesaje: 115
Membru din: Joi Mar 24, 2011 11:19 pm

Re: Trimitere printuri mari in tara

Mesajde hyp » Dum Aug 19, 2012 7:15 pm

am rezolvat...am gasit la o librarie
mersi mult!
Avatar utilizator
hyp
 
Mesaje: 426
Membru din: Mar Mar 09, 2010 11:47 am
Localitate: Iasi


Înapoi la Postprocesare si imprimare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori