Acum este Joi Apr 18, 2024 4:37 pm

Articole Nikonisti.ro

PhotoBook

Despre editarea si printarea fotografiilor realizate

Re: PhotoBook

Mesajde catacore » Mie Noi 30, 2011 12:45 pm

C'mon nikonisti.....si profesionisti. Voi cum va prezentati portofoliile? Doar nu pe ecranul laptopului, banuiesc.
catacore
 
Mesaje: 409
Membru din: Mar Apr 14, 2009 10:26 pm

Re: PhotoBook

Mesajde goangaus » Mie Noi 30, 2011 1:00 pm

Eu folosesc albumele digitale de la Cewe dar cele pe hartie fotografica, arata mult mai bine decat cele normale.
Asta este varianta de album de buget.

Albume de calitate mai buna am gasit la albumulmeu.ro, dar e mai dificil cu machetarea, inca nu le-am vazut decat in fotografii.

Si eu as fi interesat unde se pot face albume de calitate.
Sony A6000|35mm F1.8|16-50|55-210
PhotoBlog
goangaus
 
Mesaje: 505
Membru din: Sâm Noi 13, 2010 11:00 pm

Re: PhotoBook

Mesajde catacore » Mie Noi 30, 2011 2:07 pm

Merci de raspuns.

Poti sa-mi spui daca pozele sunt lipite "spate in spate", rezultind o foaie groasa, sau e hartie foto printabila pe ambele fete, sau altceva.....
Cum se procedeaza efectiv? Trebuie sa le trimiti pozele aranjate in softul ala care se poate descarca de la ei? Trebuie sa le faci jpeg pentru asta? La ce rezolutie, marime, profil de culoare?

Merci
catacore
 
Mesaje: 409
Membru din: Mar Apr 14, 2009 10:26 pm

Re: PhotoBook

Mesajde goangaus » Mie Noi 30, 2011 4:29 pm

catacore scrie:Merci de raspuns.
Poti sa-mi spui daca pozele sunt lipite "spate in spate", rezultind o foaie groasa, sau e hartie foto printabila pe ambele fete, sau altceva.....
Cum se procedeaza efectiv? Trebuie sa le trimiti pozele aranjate in softul ala care se poate descarca de la ei? Trebuie sa le faci jpeg pentru asta? La ce rezolutie, marime, profil de culoare?
Merci

Este hartie foto printabila, dar sincer nu am studiat foarte bine pagina, ideea este ca e rigida si paginile se deschid perfect plan, poti pune o fotografie pe doua pagini si iese foarte OK.
Se instaleaza softul lor, se exporta jpeg in srgb de preferat la rezolutie cat se poate de mare, pentru ca la layout s-ar putea sa mai cropuiesti cate ceva.
Sony A6000|35mm F1.8|16-50|55-210
PhotoBlog
goangaus
 
Mesaje: 505
Membru din: Sâm Noi 13, 2010 11:00 pm

Re: PhotoBook

Mesajde catacore » Mie Noi 30, 2011 4:40 pm

Merci inc-o data, cred c-o sa incerc varianta asta.

Dar mai astept si alte variante, in caz ca mai sunt doritori sa-mi impartaseasca din experienta lor printata.
catacore
 
Mesaje: 409
Membru din: Mar Apr 14, 2009 10:26 pm

Re: PhotoBook

Mesajde Studio Sfara » Mie Noi 30, 2011 5:35 pm

Va putem oferi noi albume foto tip foto carte sau Digitale cum le numesc unii. pentr udetalii puteti sa ne contactati pe adresa de yahoo: cristiansfara
realizam albume pentru nunti, pentru elevi (absolventi)
- copertile pot fi la alegere, grebolit, diverse culori, imitatie piele, sau piele naturala.
marime se poate face de la 15x20 pana la 30 x 85 CM deschis
Servicii FOTO-VIDEO www.studiosfara.ro
Studio Sfara
 
Mesaje: 20
Membru din: Dum Noi 20, 2011 6:40 pm
Localitate: Baia Mare

Anterior

Înapoi la Postprocesare si imprimare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron