Acum este Dum Apr 28, 2024 5:35 pm

Articole Nikonisti.ro

Probleme Nikon CoolPix P300

Ce dificultati tehnice ati intampinat?

Probleme Nikon CoolPix P300

Mesajde RobertM » Vin Dec 30, 2011 5:02 pm

Salutare,azi mi-am achizitionat un aparat foto Nikon CoolPix P300 de magazinul eMAG(sper ca nu imi iau warn pentru reclama mascata,cu toate ca nu asta e intentia mea) si am vrut sa fac cateva fotografii,si dupa ce am apasat butonul de PLAY imi da o eroare "Memory contains no iamges." cu toate ca,dupa ce am vazut ca nu merge,am incercat si modul de filmare al acestuia si surpriza,acesta functioneaza.Mentionez faptul ca,cardul folosit este Kingston 4GB MicroSD clasa 4 cu adaptor.Va rog mult de tot sa ma ajutati cu aceasta problema :cry:
RobertM
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Dec 30, 2011 4:56 pm

Re: Probleme Nikon CoolPix P300

Mesajde DannyMC » Vin Dec 30, 2011 5:29 pm

Foloseste un card SD ! Nu un microSD! Formateaza cardul inainte de folosire.
Avatar utilizator
DannyMC
 
Mesaje: 2572
Membru din: Mar Mar 09, 2010 8:01 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme Nikon CoolPix P300

Mesajde RobertM » Vin Dec 30, 2011 5:38 pm

DannyMC scrie:Foloseste un card SD ! Nu un microSD! Formateaza cardul inainte de folosire.

am sa incerc si cu un card SD cum ai spus tu,insa mi-e teama sa nu fie problema la nivelul aparatului :( :cry:
RobertM
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Dec 30, 2011 4:56 pm

Re: Probleme Nikon CoolPix P300

Mesajde DannyMC » Vin Dec 30, 2011 5:41 pm

Este mult mai probabil sa fie din cauza adaptorului!
Avatar utilizator
DannyMC
 
Mesaje: 2572
Membru din: Mar Mar 09, 2010 8:01 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme Nikon CoolPix P300

Mesajde RobertM » Vin Dec 30, 2011 8:05 pm

DannyMC scrie:Este mult mai probabil sa fie din cauza adaptorului!

din pacate,tocmai vin de la un prieten si nu are card SD,insa am incercat cu un alt adaptor de la SanDisk si tot aceeasi problema :cry: .culmea e,faptul ca inregistreaza si salveaza filmarea pe card :shock: .nu stiu ce sa mai cred..
RobertM
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Dec 30, 2011 4:56 pm

Re: Probleme Nikon CoolPix P300

Mesajde Nikriss » Mar Apr 17, 2012 11:08 am

Salut,

Rolul unui adapator micro-sd este de a facilita descarcarea materialelor. Stiu ca functioneaza si pentru a face poze (chiar si eu am facut asa ceva) insa nu este recomandat, nu folosi un manza intr-o cursa de viteza :). Fa tot posibilul si pune un card SD.
Nikriss
 
Mesaje: 56
Membru din: Mar Aug 30, 2011 7:42 pm

Re: Probleme Nikon CoolPix P300

Mesajde RobertM » Dum Iul 15, 2012 6:40 pm

Nikriss scrie:Salut,

Rolul unui adapator micro-sd este de a facilita descarcarea materialelor. Stiu ca functioneaza si pentru a face poze (chiar si eu am facut asa ceva) insa nu este recomandat, nu folosi un manza intr-o cursa de viteza :). Fa tot posibilul si pune un card SD.

imi cer scuze fata de administrator si operator daca am re-deschis acest subiect,insa am fost ocupat cu scoala,si am uitat sa va dau un raspuns in privinta rezolvarii problemei mele.va multumesc tuturor ca m-ati ajutat cu sfaturi si,da am rezolvat..nu era de la card...nu stiam sa apas cum trebuie declansatorul(invatacelul de mine :D )
RobertM
 
Mesaje: 4
Membru din: Vin Dec 30, 2011 4:56 pm


Înapoi la Probleme tehnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 33 vizitatori

cron