Acum este Vin Apr 26, 2024 9:35 pm

Articole Nikonisti.ro

Curatare senzor !

Ce dificultati tehnice ati intampinat?

Curatare senzor !

Mesajde Luck » Sâm Oct 03, 2009 7:12 pm

Salut ! de curand am intampinat niste probleme cu D40 meu, si anume i-au aparut niste pete ciudate pe senzor. Este cineva aici pe forum care sa aibe niste solutie Eclipse ? Ofer plata pentru 2-4 picaturi :). Nu vreau sa cumpar tot flaconul de solutie pentru ca in 2 jumate e prima data cand am patit asta.

PS: Am postat aici pentru ca nu am stiut unde sa incadrez subiectul...daca nu e bine, rog un moderator sa-l mute...
Luck
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 3:39 pm

Re: Curatare senzor !

Mesajde Dan Pop » Dum Oct 04, 2009 8:50 am

Luck scrie:Salut ! de curand am intampinat niste probleme cu D40 meu, si anume i-au aparut niste pete ciudate pe senzor. Este cineva aici pe forum care sa aibe niste solutie Eclipse ?

Nu cred ca vrei Eclipse, ci E2 pentru senzorul tau. Cumpara linistit tot flaconul, este mult mai bun decit solutiile pentru curatat suprafetele optice uzuale, asa ca are arie de utilizare mult mai larga decit curatarea senzorului.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Curatare senzor !

Mesajde Luck » Dum Oct 04, 2009 3:01 pm

ok, mersi de sfat. o sa trec pe la f64 maine
Luck
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 3:39 pm

Re: Curatare senzor !

Mesajde mariuseek » Dum Aug 01, 2010 9:37 pm

Mai nou s-a testat si acum este oficial ca Eclipse e la fel de bun ca si E2 pentru orice senzor

http://www.photosol.com/documents/eclipse_e2_announcement.pdf
Avatar utilizator
mariuseek
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Feb 03, 2009 7:07 pm
Localitate: Galati


Înapoi la Probleme tehnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori