Acum este Mar Apr 23, 2024 4:44 pm

Articole Nikonisti.ro

NIKON D3000-Punct pe imagine

Ce dificultati tehnice ati intampinat?

NIKON D3000-Punct pe imagine

Mesajde Cornel_cmc » Mie Oct 07, 2009 8:37 pm

Salut,


Acum o zi am achizitionat un Nikon d3000 iar din cele cateva poze care le-am facut am observat un mic punct alb in partea din stanga a imaginii care apare in acealsi loc si vreau sa cer parearea cuiva cu experienta.
Am pus o poza k sa puteti vedea despre ce este vb.
Ma intereseaza dak il pot trimite la garantie pentru asa ceva sau dak se schimba in cele 48 de ore de la cumparare.
Va multumesc anticipat!
Fişiere ataşate
Untitled.jpg
Cornel_cmc
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Oct 07, 2009 8:06 pm

Re: NIKON D3000-Punct pe imagine

Mesajde Dan Pop » Joi Oct 08, 2009 2:31 pm

Cornel_cmc scrie: Ma intereseaza dak il pot trimite la garantie pentru asa ceva sau dak se schimba in cele 48 de ore de la cumparare.

Daca magazinul de la care a fost cumparat e serios, se schimba in cele 48 de ore. Daca nu, se rezolva gratis in service-ul Nikon.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: NIKON D3000-Punct pe imagine

Mesajde Cornel_cmc » Vin Oct 09, 2009 1:01 pm

Da..se pare ca o sa se rezolve gratis in service pentru ca cei de la Domo au refuzat sa imi schimbe produsul.
Este posibil sa se repete problema si dupa ce o rezolva cei din service?Eu intreb asta pentru ca este primul meu aparat foto DSLR si nu ma pricep cam deloc.

Multumesc anticipat!
Cornel_cmc
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Oct 07, 2009 8:06 pm

Re: NIKON D3000-Punct pe imagine

Mesajde Dan Pop » Vin Oct 09, 2009 2:10 pm

Cornel_cmc scrie:Este posibil sa se repete problema si dupa ce o rezolva cei din service?Eu intreb asta pentru ca este primul meu aparat foto DSLR si nu ma pricep cam deloc.

Eu am rezolvat in service un asemenea hot pixel, dupa care nu a mai aparut. Asta nu inseamna ca nu ar putea sa apara, cu timpul, in alta parte...

Cita vreme asemenea chestii nu se manifesta in fotografii facute in conditii normale, nu merita sa-ti bati capul cu ele.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: NIKON D3000-Punct pe imagine

Mesajde Cornel_cmc » Vin Oct 09, 2009 4:20 pm

OK.multumesc mult pentru sfaturi si daca o sa mai intampin probleme o sa revin cu intrebari.


O zi buna!


Colibaba Cornel
Cornel_cmc
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Oct 07, 2009 8:06 pm


Înapoi la Probleme tehnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori