Acum este Vin Mar 29, 2024 3:12 pm

Articole Nikonisti.ro

playback not currently available

Ce dificultati tehnice ati intampinat?

playback not currently available

Mesajde liviupopa » Sâm Feb 13, 2016 6:42 pm

Buna ziua dragi utilizatori de nikon, fani ai gigantului Brand, amatori si profesionisti in ale fotografiei.
Nu de foarte mult timp, mai exact din luna Iunie 2015 mi-am achizitionat un aparat de fotografiat Nikon D3200.
Este primul aparat pe care mi l-am dorit si l-am achizitionat dupa ce am plecat din Romania si m-am mutat in Uk acolo unde mi-am si permis unul. Este exact ce imi trebuie pentru pasiunea de fotografie pe care am si descoperit-o ulterior! :lol: :lol:

Sa vad povestesc pe scurt si ce problema am intampinat cu acesta.
In urma cu putin timp am constatat ca ...fotografiile facute nu le pot vizualiza pe display ul de 3 inci lovind insa cu o eroare pe care am mentionat o si in titlul acestui nou topic "playback not currently available". Aceasta nu este singura problema .... butonul de Live ma loveste deasemeni cu o eroare "Cannot start live view at current settings or under current conditions " si nici butonl rosu REC nu este mai prietenos decat cele 2 erori, iar cateva dintre functiile softului sunt inaccesibile


Mentionez faptul ca am incercat urmatoarele:
-reset shooting menu ( fara rezultat )
-reset setup option ( fara rezultat )
-upgrade firmware ( pe care nu mi-l recunoaste in momentul in care introduc cardul in aparat si accesez ramura firmare version - apoi imi lipseste functia update )

Dragi prieteni - ce imi ramane de facut ? sa il trimit la garantie ? nu mai am chitanta acestuia.
Sa ii fac un service ? sau credeti ca exista alte variante pe care singur le pot incerca...evident cu asistenta si/sau ajutorul Dumneavoastra! Va respect!

Multumesc!
liviupopa
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Feb 13, 2016 6:28 pm

Re: playback not currently available

Mesajde MarianMM » Mie Apr 17, 2019 3:36 pm

Salut. Aceeasi problema o am si eu. Ai reusit sa o rezolvi pana la urma?
MarianMM
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Apr 17, 2019 3:33 pm

Re: playback not currently available

Mesajde Dimitriyus » Mie Apr 17, 2019 10:10 pm

Sper ca in 3 ani a rezolvat.
Dimitriyus
 
Mesaje: 107
Membru din: Dum Dec 28, 2014 10:41 am


Înapoi la Probleme tehnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron