Acum este Joi Mar 28, 2024 8:46 pm

Articole Nikonisti.ro

PROBLEMA CARD.

Ce dificultati tehnice ati intampinat?

PROBLEMA CARD.

Mesajde shadowstar » Sâm Mar 06, 2010 11:53 pm

Salutare tuturor. Am si eu o problema si daca ar putea cineva sa ma ajute as fi tare recunoscator.
Imi face probleme cardul de memorie atasat unui NIKON D3000. Am facut vreo 15 fotografii, iar la urmatoarea dupa ce a "memorat-o" mi'a dat mesajul "Folder contains no images." Cu alte cuvinte mi'a sters toate fotografiile facute pana in momentul acela. Sa fie de la card sau de la aparat..chiar n'am idee, este prima data cand mi se intampla asa ceva si as dori sa stiu daca este vreun mod de a repara aceasta asa zisa eroare, sau daca imi trebuie un card nou. Acesta este un A-DATA Turbo class 6 de 4GB.

Astept cu nerabdare un raspuns, Va multumesc anticipat, Bogdan.
shadowstar
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Mar 06, 2010 11:37 pm

Re: PROBLEMA CARD.

Mesajde Dan Pop » Mie Mar 10, 2010 4:01 pm

shadowstar scrie:Acesta este un A-DATA Turbo class 6 de 4GB.

A-Data sint notorii pentru genul asta de probleme. Probabil ca-ti vei putea recupera imaginile de pe card, folosind un program specializat in asa ceva. Ia-ti alt card, de la o firma mai serioasa, gen SanDisk, Lexar, Kingston. Evita Kingmax si Transcend.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: PROBLEMA CARD.

Mesajde shadowstar » Mie Mar 10, 2010 6:15 pm

Ma gandeam eu ca nu e tocmai o firma serioasa dar la momentul ala era singurul card de 4gb care se incadra in posibilitatile financiare, am sa'mi iau altul cat de curand. Mersi mult pentru sfat :)
shadowstar
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Mar 06, 2010 11:37 pm


Înapoi la Probleme tehnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron