Acum este Vin Mar 29, 2024 7:59 am

Articole Nikonisti.ro

problema la nikon coolpix P5100

Ce dificultati tehnice ati intampinat?

problema la nikon coolpix P5100

Mesajde gigel » Joi Aug 05, 2010 6:17 pm

Am facut greseala sa pun acumulatorul imediat dupa incarcare in aparat . Acum aparatul se comporta la fel ca o placa video cu probleme la PC . Fotografiile au predominant culoarea verde ; iar pe inregistrare video apar eruptii liniare , pe orizontala si la fel schimba frecvent culorile , predominant pe verde . Daca mai am posibilitatea sa salvez aparatul ? Va multumesc , subliniez ca sunt amator si am nevoie de un sfat .
gigel
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 05, 2010 6:08 pm

Re: problema la nikon coolpix P5100

Mesajde Dan Pop » Joi Aug 05, 2010 9:43 pm

gigel scrie:Am facut greseala sa pun acumulatorul imediat dupa incarcare in aparat .

Nu cunosc vreo contraindicatie in privinta asta. N-am citit nicaieri ca acumulatorii ar trebui lasati sa se "raceasca" un anumit timp dupa incarcare, inainte de utilizare. Inclin sa cred ca e vorba despre o coincidenta.
gigel scrie:Acum aparatul se comporta la fel ca o placa video cu probleme la PC . Fotografiile au predominant culoarea verde ; iar pe inregistrare video apar eruptii liniare , pe orizontala si la fel schimba frecvent culorile , predominant pe verde . Daca mai am posibilitatea sa salvez aparatul ?

La intrebarea asta numai cei de la service-ul autorizat Nikon (http://www.nikonisti.ro/service) pot raspunde.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: problema la nikon coolpix P5100

Mesajde gigel » Mar Aug 10, 2010 12:08 pm

Multumesc pentru sfat si bunavointa .
gigel
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 05, 2010 6:08 pm


Înapoi la Probleme tehnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron