Acum este Mar Apr 16, 2024 5:43 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikon D90 blitz incorporat declansaza cand vrea el

Ce dificultati tehnice ati intampinat?

Nikon D90 blitz incorporat declansaza cand vrea el

Mesajde doru_adina » Dum Aug 29, 2010 6:05 pm

Buna ziua,

Sunt Doru si de cateva zile am cumparat un D90. Din pacate a venit cu blitz-ul defect. Declansaza cand vrea el si atunci nu intotdeauna isi face treaba. A mai auzit cineva aceasta problema? Multumesc.
Avatar utilizator
doru_adina
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Aug 15, 2010 9:00 am
Localitate: Timisoara

Re: Nikon D90 blitz incorporat declansaza cand vrea el

Mesajde dashu » Dum Aug 29, 2010 10:49 pm

Dacă îl folosești în modul auto, este foarte normal să funcționeze doar când vrea el. Încearcă și modul (P)rogram, și vezi dacă se mai comportă la fel.
dashu
 
Mesaje: 19
Membru din: Mie Aug 25, 2010 12:51 am

Re: Nikon D90 blitz incorporat declansaza cand vrea el

Mesajde szowy » Mie Sep 01, 2010 8:01 pm

doru_adina scrie:Buna ziua,
Declansaza cand vrea el si atunci nu intotdeauna isi face treaba.


Eu nu am inteles asta. Te rog sa dezvolti un pic problema, si sa ne spui si in ce mod folosesti aparatul
szowy
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Aug 16, 2010 5:29 pm

Re: Nikon D90 blitz incorporat declansaza cand vrea el

Mesajde doru_adina » Vin Sep 10, 2010 10:40 pm

Buna seara,

Multumesc tuturor pentru incercarea de a ma ajuta.
Sa dezvolt problema, nu mai e cazul. Practic si mod blitz manual full, se aprinde cand vrea el.
Vineri 3 septembrie, intorcandu-ma dintr-o scurta vacanta la Praid, si trecand prin Bucuresti am ajuns cu el la service. Firesc nu purtam factura cu mine, motiv pentru care, cu greu am reusit sa las aparatul la ei. Foarte aroganti baietii de acolo. Nici azi, la 8 zile dupa receptie nu stiu ce diagnostic sa-i puna. Am propus sa le ramana spre studiu si sa-mi inlocuiasca aparatul. Nu se poate. Legal il putem tine 15 zile, mi-au spus. Cele 48 de ore in care sustin ca pun diagnosticul e pur si simplu vraja. Sunt dezamagit de conditiile de garantie, mai ales ca am cumparat aparatul defect doua saptamani in urma. Oricum, ca fost posesor de F3, tot fan Nikon raman.
O seara buna tuturor.
Avatar utilizator
doru_adina
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Aug 15, 2010 9:00 am
Localitate: Timisoara


Înapoi la Probleme tehnice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori