Acum este Vin Mar 29, 2024 9:29 am

Articole Nikonisti.ro

SlideShow Software

Capture NX, ViewNX si mai mult

SlideShow Software

Mesajde Ciprian_Radut » Mar Sep 10, 2013 9:19 pm

Salutare,

o scurta intrebare daca imi permiteti :)

Voi ce soft folositi pentru a creea slidewhow-uri din fotografii?

Doresc ceva in genul lui Animoto, dar soft si nu aplicatie web :)


Multumesc anticipat,

Cipri
Avatar utilizator
Ciprian_Radut
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Feb 10, 2012 8:28 am

Re: SlideShow Software

Mesajde calator » Mie Sep 11, 2013 9:37 am

Salut. Eu folosesc ProShow Producer. :)
calator
 
Mesaje: 210
Membru din: Lun Oct 22, 2012 12:59 am

Re: SlideShow Software

Mesajde Ciprian_Radut » Mie Sep 11, 2013 1:38 pm

Stiu de el, ms calator :) dar fie nu sunt eu familiarizat cu el fie nu se pot creea slideshow-uri gen Animoto, cu template cu tot... mie cele de la ProShow Producer par asa... ani 2000..un flip un zoom un fade... nu stiu nu sunt pe gustul meu, dar poate nu cunosc eu asa de bine programul. Ai un link ceva sa vad si eu ce ai reusit sa faci in el? multumesc si o zi frumoasa!
Avatar utilizator
Ciprian_Radut
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Feb 10, 2012 8:28 am

Re: SlideShow Software

Mesajde calator » Mie Sep 11, 2013 11:07 pm

Programul este foarte complex. Eu nu l-am explorat nici 25%. Nu am avut nevoie. Poti sa-ti creezi template-urile in alt program si apoi le prelucrezi cu PSP. Un program foarte bun este DG FotoArt eu il folosesc pentru albumele digitale. Pentru ProShow nu am material ce te-ar interesa pe tine, gen Animoto, eu tot ce am facut a fost simplu . Eu sunt de parere ca imaginea trebuie sa fie cat mai simpla. Cu cat este mai incarcata, cu multe detalii, se pierde esentialul si este prea obositoare pentru ochii, este doar o parere. :)
calator
 
Mesaje: 210
Membru din: Lun Oct 22, 2012 12:59 am

Re: SlideShow Software

Mesajde Ciprian_Radut » Dum Sep 15, 2013 8:41 pm

Fotografiile le vreau si eu cat mai simplu si mai curat, sa se vada esenta si mesajul transmis, dar tranzitiile dintre ele vroiam sa fie putin mai complexe, ceva diferit de acel flip si disolv, etc :)
Avatar utilizator
Ciprian_Radut
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Feb 10, 2012 8:28 am


Înapoi la Software Nikon

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron