Acum este Sâm Feb 16, 2019 8:29 am

Articole Nikonisti.ro

Filtre KF

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Filtre KF

Mesajde sneferu » Mar Feb 12, 2019 10:05 am

Salut,
Detin Nikon D5300 cu obiectiv 18-105 mm. As dori sa achizitionez cateva filtre foto si in cautarile mele m-am oprit la acest set insa nu gasesc niciun review despre acest producator(stiu ca link-ul ofera si review-uri pentru produs insa nu m-as baza fix pe cele de pe site-ul producatorului).Mi se par si suspect de ieftine... Sunt bune produsele lor(la modul general nu neaparat fix la acest set)? Sau recomandati alt producator? Pozele sunt la nivel de incepator/amator, nu am planuri marete cu ele. :D
Multumesc!
sneferu

Re: Filtre KF

Mesajde Bogdan Dulgheru » Mar Feb 12, 2019 2:29 pm

Filtre chinezesti de slaba calitate.
In setul propus exista niste filtre pe care nu le vei folosi (sau le vei folosi extrem de rar ...FLD-ul e un exemplu).

Eu as cauta SH un filtru de polarizare de la Hoya macar si un filtru ND (2 sau 4) tot de la Hoya; acestea sunt filtrele pe care le vei folosi si care chiar sunt necesare in anumite situatii chit ca nu ai planuri marete cu ele ... :)
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Bogdan Dulgheru

Re: Filtre KF

Mesajde sneferu » Joi Feb 14, 2019 9:00 am

Mulțumesc pentru răspuns!
sneferu

Înapoi la Alte accesorii si produse