Acum este Vin Apr 26, 2024 10:39 am

Articole Nikonisti.ro

Sistem complet de backdrop

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Re: Sistem complet de backdrop

Mesajde Cosmin Gheorghita » Mie Iun 24, 2009 9:44 am

Da, se poate. Este vorba de un sistem similar cu ce am folosit eu ieri. Pentru ala imi mai trebuie lumini. De fapt am, pot folosi blitzuri mici. Cu asta negru a venit el, eu ii pot adapta ce fundal vreau. De-aia ziceam ca e minunat si....eftin...
Renault Laguna 1.9 Dci Grandtour rulz:)
Avatar utilizator
Cosmin Gheorghita
 
Mesaje: 334
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:53 pm
Localitate: Galaţi-Tg.Mureş

Re: Sistem complet de backdrop

Mesajde Dinu Lazar » Mie Iun 24, 2009 8:14 pm

Foarte sugestive fotografiile - si foarte interesant modelul - imagini destul de greu de obtinut altfel.
Acum va trebui sa vedeti cum devine cazu` cu pinze colorate de mina sau fundaluri de alte culori...
CU pescarii, ideea mea era ca daca veti folosi sistemul pentur oameni obisnuiti, nu stiu, de la motociclisti si drumari la pescari si muncitori la cric, ati putea face niste imagini bubuitoare cu ce aveti. E de folosit nu numai la subiecte clasice, wedding si copii, ci si la fine art photography, nu stiu daca sunt prea clar.
you pay what you get
Avatar utilizator
Dinu Lazar
 
Mesaje: 368
Membru din: Lun Feb 02, 2009 2:07 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Sistem complet de backdrop

Mesajde Cosmin Gheorghita » Mie Iun 24, 2009 10:06 pm

Sunteti foarte clar. Am inteles exact si e o idee foarte interesanta. Ce ma nedumereste doar e cum as putea face chestia asta fizic, la concret. La nunta e ok, car fieraraia cu mine si o instalez, dar la pescari, cricari, etc nu-mi dau seama cum as putea aborda treaba... erm... pe strada? Ma duc pe malul garlei cu instalatiile? Altfel sunt clar convins ca ar iesi ceva beton, chiar m-ar interesa ce imagini s-ar obtine. Eventual sa imbrac vreun amic in sudor si pe nevasta-mea in florareasa... :D
Renault Laguna 1.9 Dci Grandtour rulz:)
Avatar utilizator
Cosmin Gheorghita
 
Mesaje: 334
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:53 pm
Localitate: Galaţi-Tg.Mureş

Re: Sistem complet de backdrop

Mesajde Dinu Lazar » Mie Iun 24, 2009 10:53 pm

Da. se pune pe strada sau pe malul girlei. Am vazut niste imagini senzationale cu triburi de negri fotografiate cu backdrop in jungla - si niste proiecte cu niste francezi care carau un backdrop tinut in mina de ambele parti - pentru fotografii de calatori la metrou - sunt niste idei care pot genera niste proiecte personala de mare finete si de mare anvergura, care pot genera niste expozitii extraordinare. Ia ginditi-va la tema " meserii in orasul meu" si imaginati-va un brutar murdar de faina cu facaletul, un baiat de la schimbat pneuri, murdar de cauciuc si cu camera in mina, sau un gradinar ori o florareasa pe backdrop... daca as putea asa ceva as face in Buc. Dar nu am timp.
you pay what you get
Avatar utilizator
Dinu Lazar
 
Mesaje: 368
Membru din: Lun Feb 02, 2009 2:07 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori

cron