Acum este Sâm Apr 27, 2024 3:33 pm

Articole Nikonisti.ro

Kit de curatare

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Re: Kit de curatare

Mesajde Radu_Grozescu » Mar Iul 07, 2009 1:26 pm

Daniel_Andrei scrie:Si din site-urile care comercializeaza toate aceste accesorii, pe care mi-i poti recomanda? Mersi fain pentru sfaturi.


link magazin online

Pe langa faptul ca sunt buni si bine aprovizionati, gazduiesc si intalnirile Nikonisti.ro

viewtopic.php?f=60&t=777
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Kit de curatare

Mesajde Dan Pop » Mar Iul 07, 2009 1:42 pm

Daniel_Andrei scrie:Si din site-urile care comercializeaza toate aceste accesorii, pe care mi-i poti recomanda? Mersi fain pentru sfaturi.

Cu link magazin online si link magazin online acoperi toate operatiunile de curatare pe care le-am amintit. Atunci cind nu vrei sa umbli cu tot kit-ul de curatare dupa tine, poti folosi servetele umede (e.g. link magazin online) dupa ce te-ai asigurat ca nu ai praf pe lentila.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Kit de curatare

Mesajde Daniel_Andrei » Mar Iul 07, 2009 3:23 pm

cu ce e diferit acest kit? link magazin online
Daniel_Andrei
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Iul 07, 2009 11:08 am
Localitate: Iasi

Re: Kit de curatare

Mesajde Dan Pop » Mar Iul 07, 2009 3:37 pm

Daniel_Andrei scrie:cu ce e diferit acest kit? link magazin online

Am sa te las sa cauti singur raspunsul la aceasta intrebare, pentru ca e strigator la cer de evident, chiar si pentru cineva care n-a pus in viata lui mina pe un aparat de fotografiat.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Kit de curatare

Mesajde Daniel_Andrei » Mar Iul 07, 2009 4:14 pm

Chiar exagerezi...din moment ce nu in mana respectivele kit-uri, iar singurele informatii mi le iau din acea descriere, care e asemanatoare in ambele cazuri. Ambele seturi au microfibra, pensula, pompa etc. Nu cred ca ti-a dat cineva cu parul in cap cand ai inceput si tu de la 0 ;)
Daniel_Andrei
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Iul 07, 2009 11:08 am
Localitate: Iasi

Re: Kit de curatare

Mesajde Dan Pop » Mar Iul 07, 2009 4:38 pm

Daniel_Andrei scrie:Chiar exagerezi...din moment ce nu in mana respectivele kit-uri, iar singurele informatii mi le iau din acea descriere, care e asemanatoare in ambele cazuri. Ambele seturi au microfibra, pensula, pompa etc. Nu cred ca ti-a dat cineva cu parul in cap cand ai inceput si tu de la 0 ;)

Vezi ca mai au si poze pe linga descriere. Dupa ele m-am ghidat cind am facut prima alegere, n-am intrebat pe nimeni.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Kit de curatare

Mesajde qinty » Joi Iul 09, 2009 3:44 pm

Ce incearca dl. Dan Pop sa-ti spuna este ca de fapt pt. kit-ul de CL1002 pompita este mai mare. Asta este singura diferenta.
Si eu am avut aceeasi dilema si m-au lamurit cei de la f64 cand am achizitonat kit-ul de curatare. Pacat totusi ca nu specifica in descriere acest lucru.


Dan Pop scrie:
Daniel_Andrei scrie:Chiar exagerezi...din moment ce nu in mana respectivele kit-uri, iar singurele informatii mi le iau din acea descriere, care e asemanatoare in ambele cazuri. Ambele seturi au microfibra, pensula, pompa etc. Nu cred ca ti-a dat cineva cu parul in cap cand ai inceput si tu de la 0 ;)

Vezi ca mai au si poze pe linga descriere. Dupa ele m-am ghidat cind am facut prima alegere, n-am intrebat pe nimeni.
qinty
 
Mesaje: 90
Membru din: Mie Iun 03, 2009 8:08 pm

Re: Kit de curatare

Mesajde pauliasi » Sâm Iul 11, 2009 9:06 am

Am achizitionat si eu kitul de curatare Giottos CL1002 impreuna cu un set de servetele Cokin R910
Nu stiu daca CL1002 difera de ceva fata de CL1001, dar e chiar util setul.
Multumesc pentru sfaturi!
Nikon D3200 18-55mm VR, 70-300mm VR
pauliasi
 
Mesaje: 72
Membru din: Mar Mai 26, 2009 2:36 pm
Localitate: Iasi

Anterior

Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori

cron