Acum este Sâm Apr 27, 2024 11:18 pm

Articole Nikonisti.ro

Nissin Di 622 mark 2

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Re: Nissin Di 622 mark 2

Mesajde Alin D@li » Sâm Oct 19, 2013 9:03 am

Am o problema cu un Nissin Di622 Mark II:
Il aprind off-camera pentru a-l seta pentru slave, iar in momentul cand apas pe butonul/led care schimba modurile mi se stinge blitzul. Cred ca daca incerc de 5 ori, 1 data sau de 2 ori nu mi se stinge; sau uneori daca tin apasat si se schimba modurile - adica nu apas scurt (pentru a ajunge pe slave), ramane aprins... dar este aleatoriu (nu de fiecare data ramane aprins blitzul).
Am schimbat vreo 2 seturi de acumulatori, ambele full incarcate si nu e nicio diferenta, chiar uneori dupa ce ramane aprins timp de 20 de secunde se stinge iar singur brusc... :cry:

Oare am "reusit" sa ametesc vreo setare?? ...
Avatar utilizator
Alin D@li
 
Mesaje: 390
Membru din: Mar Dec 11, 2012 7:13 pm

Re: Nissin Di 622 mark 2

Mesajde Alin D@li » Sâm Noi 30, 2013 8:43 pm

A fost la service unde au spus ca nu are nimic dupa multe teste - dar, au schimbat placa de baza preventiv ;) si acum merge fara probleme.

Oricum fata de SB-700 subexpune, inclusiv la bounce in tavan.
Exemplu: in mod TTL ca sa aibe intensitatea lui SB-700 --> trebuie sa fac compensarea de blitz din D90 la +1 si 622-ul sa-l compensez si pe el tot la +1.
Avatar utilizator
Alin D@li
 
Mesaje: 390
Membru din: Mar Dec 11, 2012 7:13 pm

Anterior

Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 18 vizitatori