Acum este Sâm Apr 27, 2024 8:11 pm

Articole Nikonisti.ro

Blit Yongnuo YN-560

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Re: Blit Yongnuo YN-560

Mesajde moaartea » Sâm Noi 30, 2013 6:44 am

yn 560 (sau cel putin varianta care o am eu yn650ii) sunt bune, fiabile - pana acum nu mi-a murit nici unu chiar daca am scapat unu pe jos

problema cea mai mareeeee cu ele e ca sunt blituri MANUALE. ceea ce inseamna ca daca il pui pe un aparat nu isi regleaza singur puterea.

pt mine nu e o problema, ca oricum "arunc" vreo 5-6 blitzuri in toata sala/biserica fiecare cu o putere presetata, si gata - s-a facut lumina.

dupa mine blizt-ul principal(sau daca o sa ai doar unu) ar trebui sa fie FIABIL, sa recicleze repede sa poti schimba setarile foarte repede etc etc. iar dupa acesti parametri doar sb700 sau sb910 sunt ceea ce poti alege. sb900 eu am avut probleme cu el, in sensul ca daca il folosesti la putere ff mare si declansezi foarte rapid intra in protectie si nu mai declanseaza pana se raceste. la 700 nu am avut problema asta.
moaartea
 
Mesaje: 948
Membru din: Mie Oct 19, 2011 2:15 pm

Anterior

Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori