Acum este Sâm Apr 27, 2024 12:08 pm

Articole Nikonisti.ro

Netbook pentru fotografi ?

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Re: Netbook pentru fotografi ?

Mesajde Radu_Grozescu » Mie Iul 08, 2009 7:34 pm

Dinu Lazar scrie:
Cred ca netbook-ul ajuta pe un fotograf la: vizualizare poze / stocare poze


Netbook e superb pentru surfare si mail.

DIn pacate pentru vizualizare si stocare de departe cred ca o scula dedicata, ca cea de la Jobo sau mai ales Epson, merita mult mai multa atentie. Vizualizarea la Epson bate orice laptop sau notebook cunosc...


Asa este, am si eu un Epson P3000 :-)
http://www.radugrozescu.com/q-foto/_apa ... p5000.html

Problema este ca mie imi place sa "trag" direct in computer in situatiile statice, iar Epson-ul nu merge la asa ceva. Daca mergea, nu ma mai desparteam de el, mai ales ca este mult mai portabil chiar decat un Netbook.
Cu stimă,

Radu Grozescu

Avatar utilizator
Radu_Grozescu
 
Mesaje: 3950
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 7:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Netbook pentru fotografi ?

Mesajde Dinu Lazar » Mie Iul 08, 2009 8:59 pm

Am citit de abia acum prezentarea facuta de domnul Grozescu acelui netbook -este mult mai buna si mai la obiect si mai interesanta decit orice am citit prin revistele romanesti de specialitate - aia ar trebui sa citeasca articolul fara basca pe cap. Bravo.
Poate cindva dezvoltati o discutie despre laptopul fotografului. Tocmai mi s-a pirlit un Dell D630 de care eram multumit si trebuie sa iau altceva... nu se mai termina... mereu trebuie facuta cite o investitie.
Dar, ca sa revenim, articolul - foarte bun, felicitari.
you pay what you get
Avatar utilizator
Dinu Lazar
 
Mesaje: 368
Membru din: Lun Feb 02, 2009 2:07 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori