Acum este Joi Apr 18, 2024 7:32 am

Articole Nikonisti.ro

battery grip D7000

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Re: battery grip D7000

Mesajde Fechete Ionut » Vin Ian 25, 2013 10:38 pm

Am luat Meike la 350 Ron. Nu aveam cum sa il testez in prealabil. L-am luat de aici de pe forum, in fine, si pe D90 am tot Meike, dar nu face aceasi figura cu replace-urile.
Imi pastrez acumulatorul replace pt back-up extrem si mai cumpar inca unul original ca nu am de ales.
Phottix-ul era la 450 Ron, cu 100 ron mai mult. Am zis ca ma duc pe ceea ce am deja si a fost ok. Uite ca cel pt D7000 face figuri la replace-uri, asa cum nu merge nici Hahnel la D90 cu replace-uri.
Ok, nu e capat de lume, am sa mai cumpar inca un acumulator original. :) Nu ca as avea alternativa... :)
Fechete Ionut
 
Mesaje: 1071
Membru din: Joi Iul 30, 2009 1:49 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: battery grip D7000

Mesajde psvictor » Mie Aug 13, 2014 10:08 am

Bogdan Dulgheru scrie:
radub85 scrie:Eu am Pixel Vertax, a venit la pachet cu d7000 cand l-am cumparat si consider ca este perfect.


Poate acomoda si acumulatori replace?


Raspuns intarziat dar poate util ptr cineva:
Da merge cu acumulator replace.

Dupa o functionare ireprosabila timp de mai bine de un an am urmatoarele probleme cu d7000 si gripul de la pixel vertax.

0. prezenta jocului la rotita de starngere care imi da mereu impresia ca nu e strans.
1. Din cand in cand nu mai vede bateria din grip(indiferent daca e originala sau replace).
2. Din cand in cand o parte din butoane nu mai functioneaza - operational este butonul de declansare
Comportarile de mai sus sus total aleatorii si se remediaza prin scoaterea bateriei din grip si/sau demontare de pe aparat a gripului.

Vreo sugestie?
PS: aparatul si gripul au fost in service si nu sa detectat nimic in neregula.
psvictor
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Sep 27, 2012 11:47 am

Anterior

Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron