Acum este Vin Mar 29, 2024 7:55 am

Articole Nikonisti.ro

nissin 466iTTL pe alta camera

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

nissin 466iTTL pe alta camera

Mesajde mmaxalb » Mie Noi 26, 2014 10:25 am

Am o mica problema, cum pot face un nissin 466 iTTL sa il pot folosii in manual pe alta camera cu hot shoe, cuplat direct nu il vede si nici nu declanseaza, existe adaptor pentru el?
Avatar utilizator
mmaxalb
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Iun 02, 2014 10:15 pm

Re: nissin 466iTTL pe alta camera

Mesajde emil » Mie Noi 26, 2014 10:36 am

N-ar strica sa ne spui despre ce "alta camera" e vorba.

Ca fapt divers, cand am incercat un SB-600 pe un canon a trebuit sa nu-l imping pana in capat in sina de pe camera ca sa faca contact, desi teoretic contactul central (cel pentru declansare manuala) ar trebui sa fie identic la Nikon si Canon.
Solutia a fost sa pun o bucatica dintr-o scobitoare in capatul sinei ca sa nu intre blitzul pana in capat, dar ... nu e recomandabil ca poti strica ceva (nu sunt responsabil daca arzi blitzul, sau mai rau strici camera).
There’s no teacher who can teach us anything new He can just help us to remember the things we always knew. ~ ENIGMA
Avatar utilizator
emil
 
Mesaje: 559
Membru din: Joi Mai 28, 2009 9:08 pm
Localitate: Timisoara

Re: nissin 466iTTL pe alta camera

Mesajde aleeza » Mar Dec 23, 2014 10:06 am

salutare sunt incepator in ale fotografiei si tocmai ce mi-am achizitionat un d5200 ....as vreau pt el o geanta de umar ...nu rucsac ..pentru body si 2 obiective...am vazut ceva ce mi-a placut ...body-ul in centrul gentii si obiectivele pe buzunare laterale atasate.....geanta putin conica....cu baza rigida...dar am uitat cum se numeste ceva legat de 203....parca :D...ma poate ajuta cineva ....multumesc
Our excellent online 156-315.75 - transcender training programs will lead you to success in the HP2-K38 - braindumps - dump We also offer latest hsbc and www.principiacollege.edu with 100% success University of New Haven good luck.
aleeza
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 23, 2014 10:00 am


Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron