Acum este Vin Mar 29, 2024 10:41 am

Articole Nikonisti.ro

PK-11A

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

PK-11A

Mesajde nikonist4life » Sâm Mar 07, 2015 8:44 am

"Cu ajutorul lui, obiectivul focalizeaza mai aproape decat poate in mod normal. Astfel, apropiindu-va mai mult de subiect, obiectivul va avea performantele unuia macro."

Intrebare : cum influenteaza , la focala maxima (sa zicem ca obiectivul este cu folala maxima 500mm) asupra distantei , se manifesta ca facand un zoom mai mare , sau mai mic. sau nu influenteaza acest aspect, si doar face ce este scris in citat ?

Imi da cineva un obiectiv PRACTICAR 5.6/500 MC PENTACON si am vazut ca are si acest inel . Se potrivesc oare pe al meu d3200, sau il iau degeaba ?
cateva sfaturi mi-ar fi utile , ca sunt cu cunostinte slabute despre obiective , doar ce am citit aici pe nikonisti , articolele foarte bine facute. Acesta este un obiectiv mai vechi , focalizare manuala , greutatea lui nu ma deranjeaza (vreau si eu sa am zoom-ul meu ! :D , si il iau la un schimb cu alt produs electronic )
nikonist4life
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Mar 07, 2015 8:30 am

Re: PK-11A

Mesajde DannyMC » Sâm Mar 07, 2015 10:48 am

Ti-am raspuns dincolo! :D
Avatar utilizator
DannyMC
 
Mesaje: 2572
Membru din: Mar Mar 09, 2010 8:01 pm
Localitate: Bucuresti

Re: PK-11A

Mesajde nikonist4life » Sâm Mar 07, 2015 10:57 am

tare! multam !
nikonist4life
 
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Mar 07, 2015 8:30 am


Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron