Acum este Vin Mar 29, 2024 12:55 am

Articole Nikonisti.ro

Sfat alegere Trepied cu buget de max 400 lei

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Sfat alegere Trepied cu buget de max 400 lei

Mesajde razvan162 » Vin Mai 29, 2015 6:03 pm

Caut un trepied :D
Nu sunt un mare fotograf....il voi lua de cate ori voi avea ocazia!
Caut un trepied bun, ieftin si usor!..intr-un buget de MAXIM 350-400 lei...si m-am gandit la urmatoarele optiuni!

1. Fancier FT-6160
Vad ca este in lista preferintelor, pare ok, nu este prea greu!
link magazin online

2. Cullman Nanomax 260
Laudat, are tepuse, ...pare solid...
link magazin online

3. Cullman Nanomax 250
Mai usor, mai portabil....pare ca iti vine sa il scoti mai des la plimbare..., are tepuse si pare ok
link magazin online

Voi care dintre cele 3 le recomandati...ajutati-ma va rog sa ma axez pe unul dintre acestea sau veniti cu o optiune mai buna dar si cu argumente!

Multumesc frumos! ;)
Nikon D7000 + Nikon D3200
Nikon AF-S DX NIKKOR 35mm f/1.8G
Nikon AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR
Nikon 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S DX
Nikon Speedlight SB-700
SLIK Pro 330 DX picioare + cap Slik 705E 3way
razvan162
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Mar 06, 2015 5:44 pm

Re: Sfat alegere Trepied cu buget de max 400 lei

Mesajde Bogdan Dulgheru » Vin Mai 29, 2015 7:42 pm

Trepiedul nu se alege (numai) dupa pret, ci in primul rand dupa necesitati; o mare importanta o au preferintele personale legate de sistemele folosite in constructia trepiedelor.

Cele 3 propuneri sunt similare (calitate, utilitate, constructie, sistem al capului, picioarelor, accesoriilor, etc.) asa ca il poti cumpara linistit pe cel mai ieftin; alte propuneri eu nu pot face, cat timp exista o limitare de buget (sau o marja foarte mica). Singura propunere e sa cauti prin topicurile legate de trepiede si sa iei singur decizia pe baza preferintelor tale.
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron