Acum este Joi Mar 28, 2024 9:44 pm

Articole Nikonisti.ro

Sfat achizitie trepied

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Sfat achizitie trepied

Mesajde vlad04 » Lun Feb 29, 2016 4:13 pm

As dori sa achizitionez un trepied ieftin ( de preferabil SH ) deoarece bugetul este pana in 150 lei. Nu trebuie sa fie cine stie ce, inaltimea de preferabil peste 150+cm dar tin sa precizez ca sa fie neaparat cu QUICK RELEASE deoarece vreau sa il folosesc atat foto si video la evenimente si imi este mai la indemana decat sa il insurubez de fiecare data.

O sa il folosesc pe un D3300 cu 18-55 deci nu trebuie sa fie foarte rezistent.
vlad04
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Noi 07, 2014 4:03 pm

Re: Sfat achizitie trepied

Mesajde mumus » Lun Feb 29, 2016 8:16 pm

La evenimente, un trepied ieftin mai mult te va incurca.
N i k o n i s t
Avatar utilizator
mumus
 
Mesaje: 1034
Membru din: Mar Noi 22, 2011 11:12 pm
Localitate: Brasov

Re: Sfat achizitie trepied

Mesajde vlad04 » Lun Feb 29, 2016 9:28 pm

mumus scrie:La evenimente, un trepied ieftin mai mult te va incurca.


Nu este neaparat NUMAI pentru evenimente,eu doar caut un trepied cu quick release cum am precizat si pana in 150 lei. Deci nu ma prea intereseaza ca este ieftin. Pana acum am lucrat cu un trepied HQ-Tripod21 vai de capul lui din aluminiu care de abia se tinea si si-a facut treaba
vlad04
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Noi 07, 2014 4:03 pm

Re: Sfat achizitie trepied

Mesajde Bogdan Dulgheru » Lun Feb 29, 2016 11:38 pm

In bugetul de 150 de lei numai la supermarket gasesti ceva adecvat si pare ca esti multumit de calitatea trepiedelor ce se vand acolo ...

E greu sa recomanzi niste pocnitori, daca nu ai avut de-a face cu ele; daca bugetul era de min. 1000 lei ... aveam de unde sa propunem.

[cred ca ai observat si singur ca exista mini-trepiede sau trepiede de masa mult mai scumpe decat bugetul tau sau chiar cele mai ieftine monopiede ating 100 lei ... deci pentru inca 2 picioare ti-ar mai trebui inca 200 lei]
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori