Acum este Joi Mar 28, 2024 10:37 am

Articole Nikonisti.ro

Lampa Blit Nissin

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Lampa Blit Nissin

Mesajde DanAdrian » Vin Noi 24, 2017 11:30 am

Salutare,

Am un blit Nissin Di866 Mark II si problema este lampa.
L-am folosit la 2 evenimente, a functionat perfect..dupa care, intr-o zi cand am vrut sa fac cateva poze de test cu un obiectiv nou, a declansat o singura data si "bine" , in sensul ca s-a auzit sunetul acela specific cand se arde un bec.

Am constatat ca s-a ars lampa pentru ca si zona aceea este putin maro.
Intrebarea mea este : unde as putea schimba lampa?
Daca imi poate recomanda cineva un service bun si de preferat sa nu ma coste cat valoarea blit-ului.

Multumesc anticipat.
DanAdrian
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Noi 24, 2017 11:25 am

Re: Lampa Blit Nissin

Mesajde Bogdan Dulgheru » Vin Noi 24, 2017 1:59 pm

F64 sunt distribuitorii Nissin in Romania si tot ei asigura service.
Cu stima,
Bogdan Dulgheru
Avatar utilizator
Bogdan Dulgheru
 
Mesaje: 4027
Membru din: Sâm Aug 29, 2009 10:28 am
Localitate: Bucuresti

Re: Lampa Blit Nissin

Mesajde DanAdrian » Vin Noi 24, 2017 2:50 pm

Bogdan Dulgheru scrie:F64 sunt distribuitorii Nissin in Romania si tot ei asigura service.



Multumesc frumos, am luat legatura cu ei.
Am sunat la service si mi s-a spus sa trimit un email cu problema sa vada daca poate aduce lampa respectiva si acum astept raspuns.
DanAdrian
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Noi 24, 2017 11:25 am

Re: Lampa Blit Nissin

Mesajde moaartea » Vin Noi 24, 2017 6:51 pm

e posibil sa nu fie lampa. doar daca e sparta lampa e posibil sa fie ce zici tu,altfel lampa cand se arde, inainte sa nu mai functioneze deloc, incepe sa dea rateuri, prima data odata la cateva poze,pe urma tot mai des. daca a murit dintr-o data cel mai probabil e ceva legat de electronica, si nu lampa la blitz(decat daca lampa de blitz s-a fisurat sau a explodat).
moaartea
 
Mesaje: 948
Membru din: Mie Oct 19, 2011 2:15 pm


Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori