Acum este Mie Apr 24, 2024 9:34 pm

Articole Nikonisti.ro

Giottos / Fancier

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Re: Giottos / Fancier

Mesajde Dan Pop » Mie Iul 14, 2010 10:23 am

Merlin scrie:Poate putin incomoda coloana centrala pentru macro ..

Te asigur ca nici unul din trepiedele disponibile curent la noi nu ofera mai multa comoditate pentru macro, modelele Manfrotto mai cu mot abia daca-ti permit sa montezi coloana si in pozitie orizontala, iar celelalte, in cel mai fericit caz, iti permit sa montezi coloana invers, aparatul stind intre picioarele trepiedului, iar vizarea facindu-se ... habar n-am cum. :)
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Giottos / Fancier

Mesajde Merlin » Mie Iul 14, 2010 7:09 pm

pai tocmai asta este .. modelul meu .. 9271 (am gresit modelul la achizitionare) nu se poate decat intoarce coloana centrala la 180 de grade. Abia acasa am observat ca mai este o varianta :(
Merlin
 
Mesaje: 1579
Membru din: Dum Ian 18, 2009 4:48 pm
Localitate: Galati

Re: Giottos / Fancier

Mesajde tavi2x » Mie Iul 14, 2010 9:03 pm

Dan Pop scrie:
Merlin scrie:Poate putin incomoda coloana centrala pentru macro ..

Te asigur ca nici unul din trepiedele disponibile curent la noi nu ofera mai multa comoditate pentru macro, modelele Manfrotto mai cu mot abia daca-ti permit sa montezi coloana si in pozitie orizontala, iar celelalte, in cel mai fericit caz, iti permit sa montezi coloana invers, aparatul stind intre picioarele trepiedului, iar vizarea facindu-se ... habar n-am cum. :)

Vizarea facandu-se putin mai greu, dar nu e chiar un capat de tara :)
Ce e si mai complicat in cazul asta este iluminarea. Ma gandesc acum ca mi-ar place sa se poata pune coloana centrala si la orizontala, nu doar invers, dar sunt multumit de link magazin online
Trusa foto de vanzare: anunturile aici pe forum
Avatar utilizator
tavi2x
 
Mesaje: 426
Membru din: Lun Noi 09, 2009 4:40 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron