Acum este Sâm Apr 20, 2024 1:27 am

Articole Nikonisti.ro

Ecran protectie LCD

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Ecran protectie LCD

Mesajde profu » Dum Apr 19, 2009 2:52 pm

A incercat cineva sa utilizeze un ecran de protectie Giottos sau Matin pentru Nikon D40 la un Nikon D 60? La prima vedere se pare ca este compatibil si deocamdata special pentru D60 nu a aparut in Romania la nici o firma. Multumesc
profu
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Feb 24, 2009 11:40 am

Re: Ecran protectie LCD

Mesajde Dan Pop » Lun Apr 20, 2009 12:44 am

profu scrie:A incercat cineva sa utilizeze un ecran de protectie Giottos sau Matin pentru Nikon D40 la un Nikon D 60?

Nu imi e clar despre ce e vorba, pentru ca nu stiu ca Giottos sau Matin sa faca ecrane de protectie pentru D40, n-am vazut decit folii de protectie de la Matin pentru D40 sau generice pentru ecran de 2.5 inci de la Giottos.

Pentru ecran de protectie D60, vezi link magazin online.

Foliile de protectie Matin pentru D40 ar trebui sa poata fi utilizate si la D60, cu o eventuala decupare in partea superioara, daca se suprapun peste senzorul IR de sub ocular.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: Ecran protectie LCD

Mesajde profu » Mie Apr 22, 2009 4:18 pm

Multumesc mult. Lista complecta cu ecranele de protectie de la Giottos se gaseste pe adresa lor la Profesional Screen Protector, iar pt. Matin la Adorama, Camera & Lesens , Digital Camaera , Accesories, dar deocamdata la noi, in afara adresei pe care ai fost amabil sa mi-o dai nu am gasit pt D60. Dupa cum stii un ecran de 2,5 inci poate avea diferite lungimi si latimi deci nu se potriveste orice, trebuieste neaparat sa stii si dimesiunile nu numai diagonala. Oricum daca producatorul zice ca ecranul este dedicat pentru un anumit tip de aparat presupun ca este in regula. Multumesc inca odata. Numai bine.
profu
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Feb 24, 2009 11:40 am

Re: Ecran protectie LCD

Mesajde gabonu » Vin Iun 12, 2009 4:09 pm

am eu un parasolar/protectie LCD. click aici pentru a vedea daca e ceea ce doriti:
link magazin online
Nikon Z6II, 28-75/2.8
on FTZ adapter: Nikkor AF-S 16-80/2.8-4 VR, Nikkor AF-S 50/1.4 VR, Nikkor AF-S 70-200/2.8G VR, Nikon SB-700
Avatar utilizator
gabonu
 
Mesaje: 66
Membru din: Mar Iun 09, 2009 12:05 am
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron