Acum este Sâm Apr 27, 2024 12:09 am

Articole Nikonisti.ro

Sfaturi trepied, cap si placute rapide (reloaded)

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Re: Sfaturi trepied, cap si placute rapide (reloaded)

Mesajde glumetu » Joi Mar 25, 2010 5:06 pm

mi-am luat si eu in sfarsit inima-n dinti si m-am bagat la un Feisol, abia mi-a venit deci nu am apucat sa-l folosesc, dar pot sa zic ca sunt absolut impresionat de constructie, usurinta si soliditate. Au acum un cap upgradat, cu bila goala pe dinauntru si facut dintr-un fel de carbon - este foarte usor. I l-am aratat unui prieten care are Gitzo si a fost foarte impresionat de cum se comporta.

va lua un pic de timp sa ma obisnuiesc cu modul de (de-)blocare a picioarelor, cred ca ordinea conteaza mult ca sa fii rapid si sigur.

in rest, ce sa spun, face cam 90% din ce face un Gitzo, la 50% din pret. Pentru un amator, nu am ce sa-mi doresc mai mult.

Doamne-ajuta sa ma tina :lol:

LE:
Cat despre transport, am aceeasi experienta cu Cosmin (totusi am asteptat doar un pic sub 2 saptamani), dar tin sa precizez ca e vina lui DHL, nu a lui Feisol. Feisol doar selecteaza cea mai ieftina optiune de transport DHL, care in Romania inseamna automat ca trackerul DHL e varza, ca ordinea de sortare e cea mai lenta si ca DHL iti lasa coletul la oficiul postal cel mai apropiat de adresa de livrare.

Eu comand des carti de fotografie de pe Amazon, aleg transportul cel mai ieftin si am parte de exact aceeasi experienta de transport cu DHL/UPS, deci m-am obisnuit si nu ma mai deranjeaza.
Bogdan.
D800 14-24 24-70 70-200/4
Avatar utilizator
glumetu
 
Mesaje: 321
Membru din: Vin Ian 16, 2009 1:19 pm

Anterior

Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron