Acum este Joi Apr 25, 2024 5:37 pm

Articole Nikonisti.ro

recomandare card reader SDHD

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

recomandare card reader SDHD

Mesajde karlo01 » Joi Apr 29, 2010 11:48 am

salut

Va rog sa imi recomandati si mie un card reader pentru un SDHD de 8giga... il vreau pt ca din aparat ... merge relativ greu ... si vreau sa nu car cablu cu mine mai ales ca e un cablu mai ...diferit . :( . Am un card reader chinezarie de la taraba din obor si imbatranesc pana descarc un card de 8giga ...
Nikon D5000 & D300 / 18-105 VR / 35mm f/1.8 / 70-300 VR / Nissin Di622 , Yongnuo YN-560 II (doua) / /Nikon ML-L3 Remote Control
karlo01
 
Mesaje: 72
Membru din: Lun Mar 08, 2010 11:39 am
Localitate: Bucuresti

Re: recomandare card reader SDHD

Mesajde tavi2x » Joi Apr 29, 2010 2:25 pm

Salut

Eu am o jucarie din asta:
link magazin online
http://www.transcendusa.com/Products/Mo ... ?ModNo=214
Am citit cu el pana acum: Transcend 8GB si SanDisk Ultra 4GB fara nici o problema

Avantaje:
- e foarte mic, doar cu putin mai mare decat un memory stick obisnuit
- e suficient de rapid (nu am cronometrat vreodata transferul, dar nici nu m-am plistisit asteptand) - cred ca se pot gasi si ratele de transfer pe undeva pe net (poate si in linkurile de mai sus :) )
- citeste si microSD[HC] si altele

Dezavantaje:
- pana acum nu i-am gasit. Nu am nimic de reprosat

Cand l-am cumparat ma tenta (probabil mai mult din cauza numelui) sa iau un sandisk link magazin online dar nu era pe stoc
Trusa foto de vanzare: anunturile aici pe forum
Avatar utilizator
tavi2x
 
Mesaje: 426
Membru din: Lun Noi 09, 2009 4:40 pm
Localitate: Bucuresti

Re: recomandare card reader SDHD

Mesajde Dan Pop » Joi Apr 29, 2010 2:52 pm

karlo01 scrie: Va rog sa imi recomandati si mie un card reader pentru un SDHD de 8giga... Am un card reader chinezarie de la taraba din obor si imbatranesc pana descarc un card de 8giga ...

Daca vrei unul rapid, e bine sa te orientezi catre firme cu renume consacrat, gen SanDisk sau Lexar, dar si preturile sint pe masura:
link magazin online
link magazin online

E bine sa ai in vedere ca viteza de transfer tine si de performantele cardului, deci, daca nu ai un card prea rapid, nu merita sa investesti intr-un cititor de performanta.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: recomandare card reader SDHD

Mesajde Relu » Joi Apr 29, 2010 3:28 pm

De 2 ani folosesc Vivanco si functioneaza excelent. Mic, viteza mare de transfer, foarte bine lucrat. Am avut si un Sandisk dublu ca pret, la care am renuntat din cauza dimensiunilor.
link magazin online
Relu
 
Mesaje: 22
Membru din: Lun Apr 05, 2010 7:05 pm


Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori