Acum este Vin Apr 19, 2024 7:59 pm

Articole Nikonisti.ro

Apararea noastra !

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Re: Apararea noastra !

Mesajde RRS » Joi Aug 19, 2010 6:47 am

:) jet-ul ala te poate proteja cel mult de 1(una) persoana, pe termen foarte scurt.
Trebuie sa fii un fel de Jet Li sa ai timp sa il scoti si sa il folosesti, iar acesta nu il paralizeaza pe agresor, si pana isi face efectul primesti 2 pumni care te lasa lat...
Cea mai buna metoda este evitarea, chiar daca esti Steven Segal.

In afara de mediul inchipuit/virtual nu am auzit de astfel de cazuri; in general sunt borfasi care profita de neatentie pe terase, sau furturi la pont, pentru ca borfasii nu stiu sa faca diferenta intre L100 sau D700.
https://raresion.com/ro/
ma gasiti via email. multumesc
Avatar utilizator
RRS
 
Mesaje: 788
Membru din: Dum Sep 20, 2009 2:21 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Apararea noastra !

Mesajde aind » Joi Aug 19, 2010 9:12 am

RRS scrie::) jet-ul ala te poate proteja cel mult de 1(una) persoana, pe termen foarte scurt.
Trebuie sa fii un fel de Jet Li sa ai timp sa il scoti si sa il folosesti, iar acesta nu il paralizeaza pe agresor, si pana isi face efectul primesti 2 pumni care te lasa lat...

ai folosit asa ceva sau ai vazut pliantele si tutorialele care vin cu asemenea produs?

Cea mai buna metoda este evitarea, chiar daca esti Steven Segal.

povesti.. felicitari daca "evitarile" ti-au reusit. adica n-ai mai iesit deloc din casa cu aparatul foto.
am avut un minunat Nikon D300 cu Nikkor 18-70 :)
si 18-55, 35 f1.8, 55-200, 70-210 af-d si tokina 12-24 si tamron 90..
..dar acum ma bucur de un D7000 cu un 16-85 (si un Tammy 60mm f2) !
Avatar utilizator
aind
 
Mesaje: 600
Membru din: Vin Mai 15, 2009 3:40 pm
Localitate: Pitesti

Anterior

Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori