Acum este Vin Apr 19, 2024 9:41 pm

Articole Nikonisti.ro

Nikon FM2

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Nikon FM2

Mesajde Marius.V » Dum Mai 17, 2009 3:00 pm

Salut,

Am pus decurand mana pe un Nikon FM2, nu sunt foarte priceput in ale fotografiei si v-as ruga sa ma sfatuiti ce film sa-mi iau pentru aparat. Vreau sa trag alb negru dar si color, outdoor.

Multumesc
Marius.V
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 04, 2009 10:07 pm

Re: Nikon FM2

Mesajde edd » Joi Mai 21, 2009 9:40 pm

am avut acest aparat, te pot ajuta dar, trimite-mi un pm sa vorbim pe mess.
edd
 
Mesaje: 16
Membru din: Joi Ian 15, 2009 6:23 pm

Re: Nikon FM2

Mesajde Cosmin Gheorghita » Vin Iun 19, 2009 9:29 am

Salutare, felicitari. Este un aparat nemaipomenit! sa-l folosesti sanatos si sa faci multe poze frumoase cu el.

Referitor la intrebarea ta, alegerea filmului foto depinde de foarte multi parametri. Ce ai pus tu acolo suna exact ca si : "salut, vreau sa ma plimb cu masina, ce masina ma sfatuiti sa aleg?", nu chiar, dar pe-aproape.

Alegerea filmelor foto variaza in functie de foarte multi parametri, sensibilitate, alb-negru sau color, tip de culori, marca de film, tip de proces la filmele alb-negru, etc, etc. Am sa revin la acest post si am sa editez dupa-amiaza cand am mai mult timp.
LE Marius.V, mai urmaresti acest thread? Vad ca ai un singur post cam vechiut altfel. Spune-ne ca sa nu ne agitam degeaba. La ce vrei sa folosesti film? Ce tip de fotografie?
Renault Laguna 1.9 Dci Grandtour rulz:)
Avatar utilizator
Cosmin Gheorghita
 
Mesaje: 334
Membru din: Vin Ian 16, 2009 5:53 pm
Localitate: Galaţi-Tg.Mureş


Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 10 vizitatori

cron