Acum este Mar Apr 16, 2024 10:04 am

Articole Nikonisti.ro

Ecran protector LCD pentru nikon d60

Produse care nu isi gasesc locul in celelalte sectiuni, binocluri, lunete, accesorii third-party, modele care nu se mai fabrica

Re: Ecran protector LCD pentru nikon d60

Mesajde emil » Vin Oct 08, 2010 5:02 pm

spaces1986 scrie:Salutare!Ecranul protector BM-10 link magazin online se potriveste si la D3000(atat D90 cat si D3000 au LCD de 3inch)?Am tot cautat pe net si nu am gasit nimic,intrucat as vrea sa-l comand si sa nu-l iau degeaba.Multumesc!


Nu cred ca ecranul de la D3000 are punctele in care se "blocheaza" acest ecran de protectie, asa cum zicea si viorel_iulian. Cel mai sigur ar fi sa gasesti un prieten care are D90 sa-ti dea ecranul lui de protectie (D90 vine "la pachet" cu un astfel de ecran de protectie) si atunci te convingi singur ce si cum.

Problema cu BM10 este insa ca se zgarie foarte usor, eu am reusit sa-l zgarii in prima saptamana, plus ca in lumina puternica nu prea mai vezi ecranul aparatului foto.
Mai bine sa cumperi un ecran de protectie Giottos sau GGS, ceva de genul link magazin online. De pe site reiese ca s-ar potrivi si la D3000, se lipeste peste ecranul original si protejeaza destul de bine (oricum mult mai bine ca BM10).
Am avut un ecran de protectie asemanator pe D60 si intr-o excursie am avut un accident si s-a spart acel ecran, dar nu si ecranul aparatului foto si e muuult mai ieftin sa schimbi un astfel de ecran de protectie decat ecranul LCD :D
There’s no teacher who can teach us anything new He can just help us to remember the things we always knew. ~ ENIGMA
Avatar utilizator
emil
 
Mesaje: 559
Membru din: Joi Mai 28, 2009 9:08 pm
Localitate: Timisoara

Re: Ecran protector LCD pentru nikon d60

Mesajde spaces1986 » Vin Oct 08, 2010 6:37 pm

Ok.O sa-mi axez cautarile atunci pe ceva care se lipeste,cu toate ca mai toti se plang de faptul ca lasa urme pe LCD dupa inlaturare.....ramane de vazut.
Multumesc pentru sugestie si sfat!
spaces1986
 
Mesaje: 13
Membru din: Joi Aug 26, 2010 5:54 pm

Anterior

Înapoi la Alte accesorii si produse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori