Acum este Joi Mar 28, 2024 6:39 pm

Articole Nikonisti.ro

Albume foto, Photo-books, Printuri

Cea mai frumoasa zi, in imagini

Re: Albume foto, Photo-books, Printuri

Mesajde TiBiKiMiR » Mie Mai 22, 2013 1:22 pm

sorindaniel13 scrie:eu cu o firma din Brasov, au materiale de calitate si sunt seriosi.


Imi poti da si mie link te rog? Mersi frumos
Nikon D7100 cu Grip + Nikon D5100 cu Grip + Nikon 18-105mm f/3.5-5.6 VR DX + 35mm f/1-8 G AF-S cu UV + 55-200mm f/4-5.6 G ED VR cu UV + Nissin Di700 + Nissin Di622 MK II
http://www.flickr.com/photos/78885079@N04/
Avatar utilizator
TiBiKiMiR
 
Mesaje: 170
Membru din: Sâm Apr 14, 2012 7:31 pm
Localitate: Timisoara

Re: Albume foto, Photo-books, Printuri

Mesajde sorindaniel13 » Mie Mai 22, 2013 9:36 pm

TiBiKiMiR scrie:
sorindaniel13 scrie:eu cu o firma din Brasov, au materiale de calitate si sunt seriosi.


Imi poti da si mie link te rog? Mersi frumos

nu stiu daca am voie sa postez link, dar o sa incerc :D albume-digitale.ro
Orice profesionist a fost amator la un moment dat, dar nu orice amator poate deveni profesionist! (sorindaniel)
Avatar utilizator
sorindaniel13
 
Mesaje: 370
Membru din: Lun Dec 19, 2011 12:45 am
Localitate: Slatina

Re: Albume foto, Photo-books, Printuri

Mesajde Tudor_dx » Joi Mai 23, 2013 9:14 am

Link-urile catre magazine ce comercializeaza echipament foto-video sunt cu problema. :) Restul, nu.
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Re: Albume foto, Photo-books, Printuri

Mesajde TiBiKiMiR » Joi Mai 23, 2013 3:20 pm

sorindaniel13 scrie:
TiBiKiMiR scrie:
sorindaniel13 scrie:eu cu o firma din Brasov, au materiale de calitate si sunt seriosi.


Imi poti da si mie link te rog? Mersi frumos

nu stiu daca am voie sa postez link, dar o sa incerc :D albume-digitale.ro


Ms frumos ;)
Nikon D7100 cu Grip + Nikon D5100 cu Grip + Nikon 18-105mm f/3.5-5.6 VR DX + 35mm f/1-8 G AF-S cu UV + 55-200mm f/4-5.6 G ED VR cu UV + Nissin Di700 + Nissin Di622 MK II
http://www.flickr.com/photos/78885079@N04/
Avatar utilizator
TiBiKiMiR
 
Mesaje: 170
Membru din: Sâm Apr 14, 2012 7:31 pm
Localitate: Timisoara

Re: Albume foto, Photo-books, Printuri

Mesajde sorindaniel13 » Dum Mai 26, 2013 7:48 pm

Tudor_dx scrie:Link-urile catre magazine ce comercializeaza echipament foto-video sunt cu problema. :) Restul, nu.

credeam ca toate :D
Orice profesionist a fost amator la un moment dat, dar nu orice amator poate deveni profesionist! (sorindaniel)
Avatar utilizator
sorindaniel13
 
Mesaje: 370
Membru din: Lun Dec 19, 2011 12:45 am
Localitate: Slatina

Re: Albume foto, Photo-books, Printuri

Mesajde bondyalu » Joi Mar 06, 2014 3:33 pm

www.alexcover.ro recomand
bondyalu
 
Mesaje: 18
Membru din: Mie Sep 26, 2012 3:49 pm

Re: Albume foto, Photo-books, Printuri

Mesajde florinank » Joi Apr 24, 2014 7:23 pm

la Alexcover fac si eu si sunt f ok. De altfel si preturile sunt foarte bune.
florinank
 
Mesaje: 58
Membru din: Sâm Iul 09, 2011 3:39 pm

Re: Albume foto, Photo-books, Printuri

Mesajde florinh » Lun Mai 12, 2014 1:43 pm

Salut,

Am facut si eu albumul de nunta (pe cont propriu) la cei din Brasov (albume-digitale.ro)
Mi s-au parut foarte seriosi. am cerut matererial demo si am primit mostre pentru tipurile de hartie folosite (mat, mar raster, matalic).
la final multumit - nu mi-a placut scrisul pe coperta din piele. a fost gravura laser si eu vroiam tampografie si le-am spus acest lucru ulterior.
lipitura este ok, calitate print ok.
am platit transportul albumului prin curierat rapid - a fost foarte bine protejat.
Pentru prima comanda au o reducere - este considerata mostra pentru fotograf pentru a o putea arata doritorilor.

Sper sa ajute. eu am cautat foarte mult si acestia au fost o alegere reusita.

O zi buna,
Florin
Nikon D7100, 18-140, 35 1.8 DX
florinh
 
Mesaje: 22
Membru din: Joi Mar 20, 2014 8:44 am

Re: Albume foto, Photo-books, Printuri

Mesajde sorindaniel13 » Mar Mai 13, 2014 9:54 pm

florinh scrie:Salut,

Am facut si eu albumul de nunta (pe cont propriu) la cei din Brasov (albume-digitale.ro)
Mi s-au parut foarte seriosi. am cerut matererial demo si am primit mostre pentru tipurile de hartie folosite (mat, mar raster, matalic).
la final multumit - nu mi-a placut scrisul pe coperta din piele. a fost gravura laser si eu vroiam tampografie si le-am spus acest lucru ulterior.
lipitura este ok, calitate print ok.
am platit transportul albumului prin curierat rapid - a fost foarte bine protejat.
Pentru prima comanda au o reducere - este considerata mostra pentru fotograf pentru a o putea arata doritorilor.

Sper sa ajute. eu am cautat foarte mult si acestia au fost o alegere reusita.

O zi buna,
Florin

Sunt oameni seriosi, am lucrat cu ei si va pot spune ca sunt foarte, foarte atenti la detalii!
Orice profesionist a fost amator la un moment dat, dar nu orice amator poate deveni profesionist! (sorindaniel)
Avatar utilizator
sorindaniel13
 
Mesaje: 370
Membru din: Lun Dec 19, 2011 12:45 am
Localitate: Slatina

Re: Albume foto, Photo-books, Printuri

Mesajde cristianmiu » Vin Ian 09, 2015 11:23 am

Domnilor vreau sa lansez o comanda la CEWE cu un set de fotografii trase cu DSLR-ul din dotare. Tin sa precizez ca fotografiile le-am procesat in adobe lightroom si sunt aranjate cum trebuie. De asemenea monitorul pe care am lucrat este calibrat, deci clar ajustarile sunt facute bine.

In aplicatia de la cewe am o optiune care ma da peste cap... si anume optiunea 'optimizare' . Banuiesc ca iti optimizeaza el imaginile in functie de niste parametri standard, insa cum este mai bine, sa fie activata aceasta optiune sau nu?

Multumesc !
cristianmiu
 
Mesaje: 55
Membru din: Lun Aug 22, 2011 11:01 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotografie de nunta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori