Acum este Mar Apr 16, 2024 1:39 pm

Articole Nikonisti.ro

Nunta!!! Ce parere aveti?

Cea mai frumoasa zi, in imagini

Nunta!!! Ce parere aveti?

Mesajde butcuu » Joi Iun 20, 2013 7:26 am

Cu cateva zile in urma am facut poze la un prieten de al meu la nunta, pentru prima data acest eveniment. Vrea sa sa stiu parerea voastra despre aceste fotografii! Ce e bn si ce nu?!? Am pus aici http://www.viatabuna.ro/nunta-edi-si-dana/ cateva fotografii.
Multumesc!
Fişiere ataşate
 Nunta-Edy&Dana-(75).jpg
butcuu
 
Mesaje: 60
Membru din: Joi Aug 09, 2012 1:54 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta!!! Ce parere aveti?

Mesajde Tudor_dx » Joi Iun 20, 2013 9:14 am

Pe mine personal, ma deranjeaza lumina blitului. Este dura, de la distanta, iar ambientalul e prea intunecat.
Tudor_dx
 
Mesaje: 2041
Membru din: Joi Sep 03, 2009 10:08 am

Re: Nunta!!! Ce parere aveti?

Mesajde Ionut Butnariu » Lun Iul 01, 2013 4:44 pm

Sunt cam inchise la culoare, daca vezi in spate verdele copacilor trage mai mult spre negru, la sacou nu se mai vad dungile cum trebuie.Nu stiu acum daca e din prelucrare sau a fost de vina timpul de expunere care a fost mult prea scurt.As putea spune ca si la claritate ai putin de umblat.
Ionut Butnariu
 
Mesaje: 8
Membru din: Dum Iun 30, 2013 12:27 pm
Localitate: Piatra Neamt

Re: Nunta!!! Ce parere aveti?

Mesajde PaulVlad » Mie Iul 17, 2013 8:50 am

Fata de fotografiile tale Ionut Butnariu ("fotograf profesionist din Piatra Neamt") astea chiar sunt aur.Tine-ti sfaturile pentru tine si nu-i mai indobitocii si pe altii!
PaulVlad
 
Mesaje: 122
Membru din: Joi Sep 23, 2010 6:23 pm

Re: Nunta!!! Ce parere aveti?

Mesajde danlexandru » Vin Sep 13, 2013 1:05 am

Nu asa se procedeaza, daca cineva iti da sfaturi... nu fi ofensat ;)
In fotografie o sa ai tot timpul de invatat pt ca de fiecare data este alta situatie sa nu uiti ;)
danlexandru
 
Mesaje: 52
Membru din: Mie Oct 10, 2012 9:22 pm
Localitate: Iasi

Re: Nunta!!! Ce parere aveti?

Mesajde cox » Vin Mar 14, 2014 4:39 pm

O fotografie interesanta ..., imi place tonalitatea graduala a colorilor.
As intreba, daca se poate, ce optica ai folosit ?
,,Scrisul corect si ingrijit denota respect pentru ceilalti membri si pentru propria persoana.'' Anonim
Avatar utilizator
cox
 
Mesaje: 1207
Membru din: Mar Ian 21, 2014 9:07 pm

Re: Nunta!!! Ce parere aveti?

Mesajde moaartea » Vin Mar 14, 2014 5:15 pm

ma leg strict de poza postata. mie nuu imi place. nu imi place ca acei stalpi din fundal imi distrag atentia - daca foloseai o focala mai lunga sau poate daca te lasai putin mai jos poate nu mai apareau asa ca o distractie, balansul de alb si culorile nu imi plac, dar asta e subietciv asa ca o trec cu vederea, insa cel mai mult ma deranjeaza ca ai folosit o focala scurta (pare un 24mm sau 35mm) care in aceasta poza pare ca "ingrasa" subiectii - pe miri (sau mireasa era ff grasa,caz in care oricum puteai sa ascunzi sau sa pui in evidenta acest lucru altfel...), nu in ultimul rand ipostaza surprinsa nu e una foarte reusita,puteai sa ii asezi altfel...in fine...
moaartea
 
Mesaje: 948
Membru din: Mie Oct 19, 2011 2:15 pm

Re: Nunta!!! Ce parere aveti?

Mesajde Semper » Vin Mar 14, 2014 6:07 pm

@cox, nu inteleg de ce te-ai apucat sa dezgropi topicurile vechi...
Avatar utilizator
Semper
 
Mesaje: 479
Membru din: Mar Sep 14, 2010 12:50 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Nunta!!! Ce parere aveti?

Mesajde cox » Vin Mar 14, 2014 7:01 pm

moaartea banuiesc ca ai fi preferat ca si focala un 85mm ?
,,Scrisul corect si ingrijit denota respect pentru ceilalti membri si pentru propria persoana.'' Anonim
Avatar utilizator
cox
 
Mesaje: 1207
Membru din: Mar Ian 21, 2014 9:07 pm

Re: Nunta!!! Ce parere aveti?

Mesajde moaartea » Vin Mar 14, 2014 9:38 pm

nu,nu conteaza focala...conteaza rezultatul...oricum in poza de mai sus mana miresei pare muult prea mare...chiar si daca asa arata in realitate ea se "poate micsora" prin niste chestii atat de simple si banale...sa nu tina mana lipita de corp ci doar cativa cm langa corp ar fi aratat mai bine...alta chestie sa fi intors mirii invers ca lumina care din aceasta poza mi se pare ca vine din partea dreapta - din partea cu mirele - desii e foarte difuza si cred ca s-a folosit si un blitz sau cvea de umplere sau era lumina reflectata de pe ceva, lumina de umplere sa fi fost aproape absenta ca sa mai ai si niste umbre care puteau da ideea de o mireasa mai mica...
moaartea
 
Mesaje: 948
Membru din: Mie Oct 19, 2011 2:15 pm

Următorul

Înapoi la Fotografie de nunta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron