Acum este Vin Mar 29, 2024 1:27 am

Articole Nikonisti.ro

fotografii cu fructe

Artistic si cat mai comercial

fotografii cu fructe

Mesajde cristiansergiu » Dum Dec 12, 2010 8:02 pm

cateva fotografii cu fructe
Fişiere ataşate
suc de kiwi.jpg
suc portocale.jpg
sucuri fructe citrice.jpg
sucuri naturale.jpg
Avatar utilizator
cristiansergiu
 
Mesaje: 945
Membru din: Mie Aug 11, 2010 2:47 pm
Localitate: cluj-napoca

Re: fotografii cu fructe

Mesajde stefanev » Mie Mar 16, 2011 9:54 am

frumoase pozele, te felicit.

Eu as stropi cu apa un pic fructele taiate pentru a accentua ideea de proaspat. In rest arata bine.
https://www.facebook.com/groups/475922429126286
Grupul Nikonistilor din Bucuresti pentru intalniri frecvente, schimburi de experienta, discutii.
stefanev
 
Mesaje: 383
Membru din: Lun Sep 27, 2010 9:17 pm

Re: fotografii cu fructe

Mesajde A.Cascatau » Mie Mar 16, 2011 9:33 pm

Ai grija cum tai in Photoshop, cel putin la prima se vede foarte clar. In rest arata bine pozele, o idee buna!
Nikon D90 + AF-S DX 18-70mm f/3.5-4.5G IF-ED + AF-S DX 55-200mm f/4-5.6G + AF 50mm f/1.8D
Facebook-BadOrGood-F64 Studio
Avatar utilizator
A.Cascatau
 
Mesaje: 349
Membru din: Sâm Ian 08, 2011 12:31 pm
Localitate: Constanţa

Re: fotografii cu fructe

Mesajde radoimihay » Joi Oct 09, 2014 9:41 pm

salut ce set-up folosesti pentru realiazre fotografiilor? Multumesc anticipat
radoimihay
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Oct 09, 2014 9:39 pm

Re: fotografii cu fructe

Mesajde moaartea » Vin Oct 10, 2014 4:36 am

mie mi se par un pic cam saturate, sau poate ai marit contrastul si din cauza asta....mie nu mi se par culorile cele mai naturale si fructele din cauza asta dupa mine nu arata asa de bine pe cum ar fi putut sa arate.

legat de fructe poti sa le stroesti cu apa sau alt lichid(in anumite situatii eu am avut noroc mai bun cu ulei in loc de apa) pus intr-un pulverizator de orice fel

legat de fundal ai putea sau sa lasi alb imaculat sau sa lasi sa se vada si fundalul, asa jumate alb si o parte nu e alb perfect mie mi se pare ca se vede cam ciudat.

ai putea sa gasesti niste plexyglass dinala lucios alb si sa il pui sub fructe sa vezi daca iti place cum se vede, sau sa pui o sticla normala peste hartie si sa fotografiezi cu aparatul foarte aproape de sticla si sa vezi daca iti place ce iese sau nu ...

de asemenea cumpara niste coli a1 sau a0 in unele poze mi se pare ca ai pus coli a4 pe post de fundal, sau vad eu dublu la ora asta....

oricum pt primele incercari sunt f bune, acum tot ce mai ai e sa experimentezi....

p.s. imi place mult ideea (daca a fost intentionata cu atat mai mult) sa lasi picatura aia de suc sub pahar care s-a scurs cand ai pus feliile de portocale pe marginea paharului.
moaartea
 
Mesaje: 948
Membru din: Mie Oct 19, 2011 2:15 pm

Re: fotografii cu fructe

Mesajde owlgeeks » Mar Apr 14, 2020 6:34 pm

Arata bine fotografiile!
Graphic Design will save the world right after rock and roll does.
owlgeeks
 
Mesaje: 3
Membru din: Mar Apr 14, 2020 6:14 pm


Înapoi la Fotografie de produs

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron