Acum este Mie Apr 24, 2024 10:45 am

Articole Nikonisti.ro

D60

Toate fotografiile care nu au loc in celelalte categorii

Re: D60

Mesajde Dan Pop » Vin Iul 24, 2009 9:16 am

clony scrie:Ma intreb care o fi ratiunea pentru care la noi fotografiatul la metrou nu este permis fara autorizatie?...

Ca tot veni vorba de asta, a vazut cineva vreun semn cu "fotografiatul interzis" prin vreo statie de metrou?

Intr-o vreme, cei de la teatrul Masca organizau niste spectacole prin statii cu mare afluenta, simbata pe la prinz, si era plin de oameni care fotografiau si filmau cu ce aveau la ei.
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: D60

Mesajde zimbrulcarpatin » Vin Iul 24, 2009 5:04 pm

cosminprund scrie:N-ai voie sa pozezi poduri, n-ai voie sa pozezi baraje, n-ai voie sa faci poze pe linga unitatile militare, nu in aeroporturi... Inteleg motivele pentru care au fost impuse aceste restrictii in urma cu N ani, dar azi teroristu' face poze cu telefonu mobil si militaru' strain face poze din satelit, deci platim noi toti cei cinstiti fara rost, ca cei neseriosi nu mai pot fi opriti sa faca poze.


Ai dreptate! Astea-s reguli pentru cei cinstiti... Insa cu UM-rile tot nu-i de joaca...Totusi e o "particularitate", unde chiar NU ai ce face...Vrem nu vrem tre' sa ne consolam cu defilarile si cu muzeele...
Referitor la poduri, baraje si aeroporturi...NU VAD ROSTUL ACELOR INTERDICTII! In fond pozezi constructia in sine, si NU planurile acesteaia!!!

Imi cer inca odata scuze pentru ca am deturmat de la subiect, insa aceasta este realitatea in care traim...
Rog pe aceasta cale pe toti cei care au fotografii de la metrou (indiferent de dimensiunea, formatul, ori "cuprinsul" pozei) sa ma ajute pentru a continua demersul meu (vezi primul link de la semanatura) referitor la Metroul Bucurestean!Pentru mai multe detalii da-ti un MP! Multumesc!
Avatar utilizator
zimbrulcarpatin
 
Mesaje: 22
Membru din: Mar Iul 14, 2009 4:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: D60

Mesajde zimbrulcarpatin » Vin Iul 24, 2009 5:16 pm

Dan Pop scrie:Intr-o vreme, cei de la teatrul Masca organizau niste spectacole prin statii cu mare afluenta, simbata pe la prinz, si era plin de oameni care fotografiau si filmau cu ce aveau la ei.


Cred ca acele evenimente NU se pun, deoarece se fotografia/filma respectivii actori de pe scena... :lol: Totusi este o diferenta: una e sa pozezi reprezentatia Teatrului Masca de la Metrou, si una e sa pozezi o rama de metrou (acoperita de magaleli) ~ in plus de asta esti taxat din start ca esti un "taran urban" ~ greffar!!! :x
Avatar utilizator
zimbrulcarpatin
 
Mesaje: 22
Membru din: Mar Iul 14, 2009 4:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: D60

Mesajde Dan Pop » Vin Iul 24, 2009 5:34 pm

zimbrulcarpatin scrie:
Dan Pop scrie:Intr-o vreme, cei de la teatrul Masca organizau niste spectacole prin statii cu mare afluenta, simbata pe la prinz, si era plin de oameni care fotografiau si filmau cu ce aveau la ei.

Cred ca acele evenimente NU se pun, deoarece se fotografia/filma respectivii actori de pe scena...

Nimeni nu poate sti ce fotografia sau filma fiecare din cei prezenti ;)
Cu stima,
Dan Pop
Dan Pop
 
Mesaje: 4615
Membru din: Mie Feb 04, 2009 10:33 am
Localitate: Bucuresti

Re: D60

Mesajde Alin-San » Sâm Iul 25, 2009 3:38 pm

2 portrete
Fişiere ataşate
 special k.jpg
k
 p1.jpg
p1
Alin-San
 
Mesaje: 29
Membru din: Joi Mar 26, 2009 4:03 pm
Localitate: Pitesti / Bucuresti

Re: D60

Mesajde stefii » Lun Aug 03, 2009 6:05 pm

Buna !!
orice sfat este bine venit.. :D
Fişiere ataşate
 DSC_0052.JPG
Gara Lugoj
 DSC_0117.JPG
Portret
Nikon D60, AF-S DX Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G ED II
Avatar utilizator
stefii
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Aug 01, 2009 2:11 pm
Localitate: Brasov

Re: D60

Mesajde Alin-San » Mie Aug 05, 2009 1:01 pm

prima poza imi place, pacat ca are acele "obiecte" suparatoare pe fundal.
Alin-San
 
Mesaje: 29
Membru din: Joi Mar 26, 2009 4:03 pm
Localitate: Pitesti / Bucuresti

Re: D60

Mesajde stefii » Mie Aug 05, 2009 1:05 pm

Alin-San scrie:prima poza imi place, pacat ca are acele "obiecte" suparatoare pe fundal.


iti multumesc.. cat despre acele "obiecte" suparatoare.. erau parintii ei si nu se desparteau nici o secunda de ea.. deabia am reusit sa`i fac fotografia asta.. :cry:
Nikon D60, AF-S DX Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G ED II
Avatar utilizator
stefii
 
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Aug 01, 2009 2:11 pm
Localitate: Brasov

D60

Mesajde zimbrulcarpatin » Dum Aug 09, 2009 8:43 am

Revin cu o intrebare adresata celor care se pricep pe la tehnica...Vreau sa-mi cumpar un trepied. Unu ieftin si bun exista???
Avatar utilizator
zimbrulcarpatin
 
Mesaje: 22
Membru din: Mar Iul 14, 2009 4:33 pm
Localitate: Bucuresti

Re: D60

Mesajde Mikhail » Lun Aug 10, 2009 7:48 am

zimbrulcarpatin scrie:Revin cu o intrebare adresata celor care se pricep pe la tehnica...Vreau sa-mi cumpar un trepied. Unu ieftin si bun exista???


Ti-as recomanda topicul http://www.nikonisti.ro/forum/viewtopic.php?f=33&t=2430
sau orice altul din categoria http://www.nikonisti.ro/forum/viewforum.php?f=33

P.S.: topic pentru poze cu D60
Imagine
NIKON D7000 18-105VR, 55-200VR, 50mm f/1.8D AF, lensbaby muse
Avatar utilizator
Mikhail
 
Mesaje: 127
Membru din: Vin Ian 16, 2009 2:29 pm
Localitate: Timisoara

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Fotografii diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori