Acum este Vin Apr 26, 2024 11:38 am

Articole Nikonisti.ro

La Botu Calului

Toate fotografiile care nu au loc in celelalte categorii

Re: La Botu Calului

Mesajde equinoxe » Lun Mai 04, 2009 5:17 pm

crede-ma, am incercat, oi fi si eu f-un pui de IT-st ;)
Avatar utilizator
equinoxe
 
Mesaje: 199
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 3:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: La Botu Calului

Mesajde equinoxe » Mar Mai 05, 2009 10:02 pm

Apropos, nu va sfiiti de la comentarii / critica / sugestii!
Avatar utilizator
equinoxe
 
Mesaje: 199
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 3:17 am
Localitate: Bucuresti

Re: La Botu Calului

Mesajde aKe » Mar Iun 02, 2009 10:33 pm

equinoxe scrie:Apropos, nu va sfiiti de la comentarii / critica / sugestii!


Cred ca ar fi interesant daca ai reusi sa realizezi cateva fotografi oarecum DE PE botul calului, adica pe fruntea lui, deasupra ochilor. Poate ai obtine o imagine ce ne-ar putea arata cum vede dumnealui botul sau si cum vede ceea ce este in fata lui, ma refer la perspectiva. Ar fi ceva interesant, daca ar fi atat de dragut sa iti permita acest experiment :) Succes...
Loc pentru semnatura, ...rezervat !
aKe
 
Mesaje: 9
Membru din: Mie Apr 01, 2009 6:33 pm

Re: La Botu Calului

Mesajde claudiuo » Lun Iun 08, 2009 11:57 am

devland scrie:
equinoxe scrie:e, si eu am accesul interzis la Youtube :lol: .... mama lor de corporatisti

Culmea, ca studiile arata ca accesul la site-uri de gen mareste productivitatea.
Ai incercat sa accesezi youtube via ip? Ca de obicei e limitare doar la nivelul serverului dns.
youtube.com ip: 208.65.153.253 [copy & paste in browser si vezi de merge]


HAHAHA. Eu sunt unul din aia ce se simte injurat de fiecare data cand nu poate sa intre X-ulescu pe messenger de la munca.Asta cu ”mareste productivitatea” e din ciclul povesti la o tigara in pauza de masa.poate o mari productivitatea pentru angajati constienti insa astia ii numeri pe degetele de la o mana. Sa lasam ”studiile” sponsorizate de unul si altul. Youtube e interzis din alte motive : Mananca banda firmei. Si cum majoritatea firmelor de la noi nu au data centere in beci ...iti taie macaroana. Desigur mai este si partea cu distrage atentia la săpat.

Ca o idee CEO-ul Canon a interzis angajatiilor sa mai stea jos, luandu-le scaunele din birouri si a instalat sirene pe holuri care sa sune daca te misti incet (nu esti productiv). Teoria lui e ca „statul jos” nu incurajeaza productivitatea plus ca statul in picioare consolideaza relatiile dintre colegi. Sa fiti bucurosi ca sefii dumnevoastra inca nu au auzit de idee :mrgreen:
Din punctul meu de vedere nu poti spune ca ai vazut un lucru pana nu l-ai fotografiat (Emile Zola)
Nikon D60 DoubleKit
claudiuo
 
Mesaje: 46
Membru din: Lun Apr 06, 2009 10:11 am

Anterior

Înapoi la Fotografii diverse

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron